Melih Mahmutoğlu: Her Oyuncu Oynamayı Hak Ediyor

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in 18. haftasında lider Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Zalgiris Kaunas karşısında 78-61’lik skorla farklı kazanırken maçtan sonra Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Mahmutoğlu, zorlu bir dönemden geçtiklerini ve bu fikstürde her oyuncunun katkısına ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Mahmutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

– Her maçı kazanmak önemli

“Her zaman maçı kazanmak önemlidir. Khimki maçını da kazansaydık benim için daha güzel olacaktı. O maçı kötü bir şekilde kaybettik, hatalarımızı izledik ve bugün de o hataları minimize etmeye çalıştık. Evimizde oynadığımız her maça agresif bir şekilde taraftarımızla birlikte başlamamız gerekiyordu ve bugün de öyle oldu. Çok iyi başlayıp çok iyi bitirdik. Güzel bir atmosfer vardı. Tüm taraftarımıza, takımımıza, oyunculara teşekkür ederiz. Zorlu bir hafta, Pazar günü de kendi evimizde Sakarya’yla lig maçımız var. O maçı da atlatıp haftayı inşallah güzel bir şekilde bitiririz.”

– Rahat bir galibiyet oldu

”Her maç farklı taktikler olabiliyor. Topu döndürmemiz gerekiyordu, onu da yaptık. Bugün doğru atışları kullandık. Önemli olan da doğru atışları bulmak. Bugün de onu bulduk, üzerine de savunmayı ekledik. Sonunda da rahat bir galibiyet oldu.”

– Her oyuncu oynamayı hak ediyor

”Biz çok iyi bir takımız. Her oyuncu oynamayı hak ediyor. Oyuna giren her oyuncu da her zaman katkı vermeye çalışıyor. Onun için buralardayız. Bu başarıyı gösteriyoruz. Bu başarıyı göstermeye devam edeceğiz. Önemli olan sezonu iyi bitirmek, takım da bunun bilincinde. İnşallah sakatlıksız bir sezon olur. Arka arkaya çok maç oynuyoruz. Onun için de her oyuncudan katkı alıyoruz. Bunlar da büyük takımlarda oluyor ve biz de büyük takımlardan bir tanesiyiz.”

– Vesely adına mutluyum

“Jan’ın oyunculuğu hakkında konuşacak çok fazla bir şey yok. Büyük bir karakter, büyük bir oyuncu. Fenerbahçe’ye her şeyini veriyor, bunu da sahada görüyoruz. Kanının son damlasına kadar savaşıyor. Oğlu da bence ona bu sene şans getirdi. Onun adına mutluyum. Ailesine, oğluna sağlıklı güzel yıllar diliyorum. Dediğim gibi inşallah güzel bitiririz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz