Mahmuti: Konsantrasyonu Kaybedince…

0
41

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Darüşşafaka Doğuş Coach’u Oktay Mahmuti, İstanbul BBSK maçını, “Dördüncü çeyrekte biraz konstrasyon kaybı yaşayınca iş son topa kaldı“ diye konuştu.” font_container=”tag:h3|text_align:left” google_fonts=”font_family:Libre%20Baskerville%3Aregular%2Citalic%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Darüşşafaka Doğuş Coach’u Oktay Mahmuti, İstanbul BBSK karşısındaki galibiyeti yorumladı. Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan coach Mahmuti, en iyi oyunlarını üçüncü periyotta oynadıklarını söyledi.

Mahmuti, “Maça iyi başladık ama sonra inisiyatifi İstanbul BBSK’ya kaptırdık. Kolay sayı bulmalarına izin verdik. En iyi oyunumuzu üçüncü çeyrekte oynadık ve öne geçip farkı açtık” dedi. Farkın kapandığı ve maçın kafa kafaya geldiği dördüncü çeyreği değerlendiren deneyimli antrenör, “Dördüncü çeyrekte biraz konstrasyon kaybı yaşayınca iş son topa kaldı. Ama neticede kazandık. Bu galibiyetle ligi ilk dört sırada bitirmeyi garantiledik. Bu açıdan bizim için önemli bir galibiyet aldık” diye konuştu.

“Oyunu Semih domine etti”

Darüşşafaka Doğuş’un başarılı ismi Mehmet Yağmur, karşılaşma sonrasında, “İlk yarı pek iyi oynayamadık ama üçüncü çeyrekte oyunu kontrol altına aldık. Semih’in maçı domine etmesiyle öne geçtik. Bu çeyrekte çok enerjik oynadık. Son çeyrekte bir ara İstanbul BBSK geri gelir gibi olsa da taktik faulleri iyi değerlendirdik ve maçı kazanmayı bildik. Bugün 9 asist dağıttım. Bir oyun kurucu için iyi bir rakam. Bu asistlerin 6-7’sini Semih’e verdim. Çünkü Semih perdeden sonra içeri devrilip pasları iyi alıyor ve sayıya çeviriyor” yorumunu yaptı.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]