Mahinmi: Manila’da Zor Bir Savaş Bizi Bekliyor

0
41
Joe Robbins / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

[vc_custom_heading text=”Fransa Milli Takımı kadrosunda yer alıp almayacağı konuşulan Ian Mahinmi, “Olimpiyatlarda Fransa forması giymek, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi“ dedi.” font_container=”tag:h3|text_align:left” google_fonts=”font_family:Libre%20Baskerville%3Aregular%2Citalic%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

Erkek Basketbol Milli Takımımızla, Rio Olimpiyat Elemeleri’nde yer alan Fransa’ya Ian Mahinmi’den müjdeli haber geldi. NBA oyuncularının kadroya katılıp katılmayacağı sık sık konuşulan Fransa’da Ian Mahinmi, “Olimpiyatlarda Fransa forması giymek, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi” dedi. FIBA’nın resmi internet sitesine konuşan 29 yaşındaki oyuncu, “Rio Olimpiyatları’nda oynamak benim için harika bir fırsat. Bu tarz bir fırsat önüme çıkarsa ‘hayır’ diyemem” ifadelerini kullandı.

Olimpiyat elemelerinin NBA’deki “free agent” dönemine denk gelmesine değinen 2.11’lik oyuncu, “Buna bir çözüm bulacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu. Gruptaki rakipleri Türkiye ve Kanada’yı değerlendiren Fransız pivot, “Bütün takımlar Manila’ya en rekabetçi kadrolarıyla gelecektir. Kanada ve Türkiye çok iyi basketbol oynayan ülkeler. Çok zor bir savaş olacaktır. Ancak ben Fransa’nın büyük bir şansının olduğunu biliyorum” yorumunu yaptı.