Luigi Datome: Zeljko Obradovic Beni Hiç Olmadığım Bir İnsana Dönüştürdü

0
0

Fenerbahçe‘nin başarılı ve aynı zamanda en istikrarlı oyuncularından biri olan Luigi Datome önemli açıklamalarda bulundu.

Datome, ”Zeljko Obradovic beni hiç olmadığım bir insana dönüştürdü.’‘ dedi.

İtalyan yıldız, Hürriyet’e konuşurken, “Fenerbahçe gibi bir kulüpte oynuyorsanız idmanlarda ve maçlarda asla ‘rahat’ olmamalısınız. Burada saha içi hedef daima kazanmaktır. Tek arzumuz; taraftarlarımızı her geçen gün daha da fazla mutlu edebilmek.” dedi.

Datome’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Fenerbahçe’de Oynuyorsanız Asla Rahat Olamazsınız

”Basketbol benim hayatım… Babam Sardunya’da bir basketbol kulübü başkanıydı ve ailemde herkes sporla iç içeydi. 4 yaşındayken başladığım basketbolda çok fazla eğleniyordum. Şimdi ise hem eğlence hem de çok büyük bir sorumluluk söz konusu… Milyonlarca taraftarı olan çok büyük bir camia için mücadele ediyorsunuz. Asla ‘rahat’ olamazsınız, ne maçlarda ne de idmanlarda… Burada tek hedef kazanmak…”

Zeljko Obradovic Beni Hiç Olmadığım Bir İnsana Dönüştürdü

”Obradovic; karizmatik, lider ve mütevazı… Bir de öğretmen… Bize sadece basketbolu değil, hayatı ve iyi bir insan olmayı öğretiyor. Beni, hiç olmadığım bir insana dönüştürdü. ‘Winner’ bir takımın parçası yaptı. Onunla çalışıyorsanız kendinizi asla salamazsınız. Herhangi bir koç size, “Burada çalışacaksın, çünkü ben böyle istiyorum” der. Obradovic, fitness salonuna gelip bize nasıl çalışırsak faydalı ya da zararlı olacağını dahi anlatıyor. Bu sayede zaten, otomatikman motive oluyorsunuz.”

Taraftarımızı Çok Seviyorum

”Taraftarlarımızı çok seviyorum. Başarımızda en önemli pay sahiplerinden biri onlar… Biz de hepsi adına tutkuyla ve yürekten oynuyoruz. Tek arzumuz, onları daha da mutlu edebilmek… Milyonlarca insanın umutları ve sevgisi bizimle… İşte tam da bu yüzden Fenerbahçe formasını hak edebilmek, bu büyük camianın size kazandırdıklarının karşılığını tamamen vermek gerek! En önemli motivasyonumuz bu… Hiçbir idman ve maçta ‘rahat’ değiliz. Takımdaki herkes bu mantaliteyi benimsedi. Buna göre çalışınca da başarı geliyor zaten…”

Hepimiz Dünyayı Değiştirebiliriz

”Bencilliği bitirirdim. Okyanuslara, doğaya, sokaklara geri dönüşümü olmayan atıklar bırakıyoruz. Dünyadaki politikacılar sonraki jenerasyon yerine, sadece sonraki seçimi düşünüyor! Yapılan iyilikler, özellikle topluma duyurulmaya çalışılmıyorsa gerçek iyiliktir. Bencilliğimizi kendimizden başlayarak azaltmalıyız. Hepimiz dünyayı; en yakınımızdakilere iyilik yapmaya başlayarak değiştirebiliriz. Yeter ki bunu isteyelim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz