Kızılyıldız Taraftarına Çıkıştı

0
61

Yarın Aleksandar Nikolic Spor Salonu’nda Galatasaray Odeabank’ı ağırlayacak olan Kızılyıldız’a Euroleague yönetiminden uyarı geldi.

Euroleague tarafından ”Yüksek riskli’‘ maç olarak değerlendirilen karşılaşma öncesi Sırp kulübünün salon dışı ve iç, önlemlerini artırması talep edildi. Bu nedenle özel güvenlik ile polis sayısının daha fazlalaşacağı ve üst aramalarında önem gösterileceği kaydedildi.

KIZILYILDIZ’DAN CEZA İSYANI

Sahaya giren taraftarlar ile oyunculara para ve çakmak atanlar nedeniyle Fenerbahçe maçından 6 bin 500 euro, Panathinaikos karşılaşmasından ise 10 bin euro ceza alan Kızılyıldız, CSKA maçında merdivenlerde oturan seyirciler ve yeterli sayıda olmayan güvenlik önlemleri nedeniyle aldığı 12 bin euro’luk cezayla bu yıl Euroleague tarafından toplam 28 bin 500 euro (Yaklaşık 106 bin TL) para cezasına çarptırıldı.

Sırp kulübünden yapılan açıklamada Euroleague tarafından verilen ceza tutarının Aleksandar Nikolic Spor Salonu’nda gelir rakamlarını yakaladığı dile getirilirken, ”Taraftarlarımızın yarattığı ve Avrupa’da eşsiz olan bu mükemmel atmosfere rağmen kulübe gönderilen talimatları ve itirazları takip etmek zorundayız. Birden fazla suç nedeniyle Kızılyıldız’ın Euroleague’de bilet satışından kazandığı paranın büyük bir bölümü tuhaf bir şekilde cezaya gitmektedir. İçinde olduğumuz finansal durum bu zorlu organizasyona yetişme adına her geçen gün son derece zorlaşmaktadır” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Kızılyıldız – Galatasaray Odeabank maçının biletleri 1.300 ile 10 bin dinar (Yaklaşık 40- 310 TL) satışa sunulurken, biletlerin önemli bir bölümünün satıldığı öğrenildi.

Haber: Basketball.com.tr

[fav-module-7 module_7_type=”three_columns” category_id=”56″ hide_title=”show_title” posts_limit=”6″ custom_title=”THY Euroleague Haberleri” image_size=”370_277″ module_space=”” module_meta=”false” author_name=”1″ time_diff=”1″ post_date=”0″ post_time=”0″ post_view_count=”1″ post_comment_count=”1″ text_align=”” module_bg=”” module_padding=””]