Kevin Durant Ve Stephen Curry Blake Griffin’e Hayran Kaldı

0
0

Detroit Pistons‘ın yıldız oyuncusu Blake Griffin bu sezon oyunun her alanına yaptığı etkiyle büyük övgü alıyor.

Golden State Warriors’ın iki yıldızı Kevin Durant ve Stephen Curry yaptıkları açıklamalarda, Griffin’in gösterdiği performansa ve gelişimine övgüler yağdırdı.

Durant yaptığı açıklamada, ”Blake alıştığımız geleneksel uzunlar gibi oynamıyor. Üç sayı çizgisinde şut atıyor, ikili oyunları harika oynuyor ve oyunu kuran kişi oluyor. Dış şut tehditi yaratıyor, üçlük atabiliyor, hücumlara yön verebiliyor ve pota altında sırtı dönük oynayabiliyor. Blake bana göre çok yönlü bir oyuncu ve her yıl daha iyiye gidiyor. Oyununa kattığı özellikler onu savunmayı zorlaştırıyor.” dedi.

Curry ise açıklamasında, ”Clippers’ta oynadığı dönemde de top dolaşımını iyi yapıyordu. Orada Chris Paul olduğu için hücumları daha çok o yönlendiriyordu. Ama Blake’in saha görüşü çok iyi. Şimdi de üçlüklerini çok geliştirdi. Böyle olunca da farklı bir boyuta geçmiş oldu. O kadar farklı özellikleri var ki, onu savunurken ne yapacağını tahmin edemiyorsunuz ve aklınız sürekli onda kalıyor.” dedi.

29 yaşında Griffin, bu sezon 20 maçta 24.9 sayı-9.5 ribaunt-5.1 asist ortalama yakalarken, %36.1 üç sayı isabetiyle oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz