Jan Vesely: Zeljko Obradovic’in Etkisi Çok Büyük

0
0

Fenerbahçe‘nin yıldız oyuncusu Jan Vesely kulüp kanalında katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldız oyuncu, FB TV’de katıldığı programda birçok soruya cevap verirken, FIBA ve Euroleague arasında yaşanan takvim savaşıyla ilgili de mesajlar verdi.

Vesely, ”Paramı Fenerbahçe’den kazanıyorum, burası benim iş yerim ve milli takıma gitmem.” dedi.

Zeljko Obradovic’in Etkisi Çok Büyük

Fenerbahçe’de yıllar içinde Ekpe Udoh, Bogdan Bogdanovic ve daha nice yıldızlar gelip geçerken, takımın hep zirvede kalmasıyla ilgili olarak Vesely, ”Tek bir isim üzerinden gitmek istemiyorum ama bunda Zeljko Obradovic’in etkisi var. Koçun hırsı, kazanma isteği bu seviyeyi korumada çok etkili.” dedi.

Obradovic’le arasındaki ilişkiye dikkat çeken Çek yıldız, ”Aramızda basketboldan öte bir ilişki var. Hem saha içinde, hem saha dışında çok iyi anlaşıyoruz. Beklentilerimizi biliyoruz. Eğer bir şeye hayır diyorsa o bizim iyiliğimiz içindir.” dedi.

Kostas Sloukas’la Aramızda Özel Bir Bağ Var

Kostas Sloukas’la çok iyi anlaştıklarını söyleyen Vesely, ”O benim sadece iş arkadaşım değil, gerçek bir dostum. Saha içinde ne zaman göz göze gelsek birbirimizin ne yapmak istediğini anlayabiliyoruz.” dedi.

Çek oyuncu, Türkiye’deki yaşantısıyla ilgili olarak, ”Her şeye alıştım, trafik sorununa bile. Tek sorunum 5 yıldır buradayım ama Türkçe öğrenemedim. Artık oğlum sayesinde ben de onunla birlikte Türkçe’yi öğrenirim.” dedi.

Taraftarla Aramdaki Bağ Karşılıklı

Partizan dönemlerinde olduğu gibi Fenerbahçe’de de taraftarla arasının iyi olmasıyla ilgili olarak da konuşan Vesely, ”Biraz deliyimdir, ancak sizlerin de bildiği gibi enerji ve tutkuyla oynarım. Tam olarak bu bağ nasıl kuruluyor bilmiyorum ama bu tutku ve ateşli oynama karşılıklı bir şey.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz