İstanbul Altyapı Çalıştayı UPS’te Yapıldı

0
73

İstanbul Altyapı Çalıştayı UPS Kongre salonunda yapıldı. İstanbul İl Temsilcisi İnan Şefkatli, İl Tertip Komitesi üyesi Turgut Paşalı ve İl Hakem Kurulu Başkanı Michel Jakop’un katılımlarıyla gerçekleşen toplantıya kulüplerin altyapı temsilcileri de katıldı.

İnan Şefkatli’nin, “Hepimizin aynı gemide olduğunu düşünerek bu toplantıyı yapıyoruz. Burada altyapılardaki her türlü sorunumuzu konuşacağız. Hepinize geldiği için teşekkür ediyorum” ifadeleriyle açtığı Çalıştay’da birçok sorun dile getirildi. İl Tertip Komitesi Üyesi Turgut Paşalı’nın sunumuyla devam eden Çalıştay’da salon sorunundan, fikstür sorununa kadar birçok konu ele alındı. Sunumun bitmesinin ardından, İstanbul altyapı basketbolu açısından, özellikle 2016-2017 sezonunda yaşanan tüm tecrübeler masaya yatırıldı ve 2017-2018 sezonunda yapılacak iyileştirmeler konuşuldu. Toplantıda özellikle salon sorunu dikkat çeken konulardan biriydi. Salonların nitelik ve sayısal olarak yetersizliği ve fikstürün sıkışık olması gündem konularının en önemlisi olarak öne çıktı.

Öte yandan İstanbul İl Temsilcisi İnan Şefkatli, 23 Nisan’da Abdi İpekçi’de All-Star yapma gibi bir projelerinin olduğunu belirtti. U-18 ve U-16 ile başlamayı düşündüklerini belirten İnan Şefkatli, U-16 Kızlarda ise Türkiye Şampiyonası elemeleri olacağı için katılımın olamayacağını ifade etti.