İlkan Karaman Karşıyaka Taraftarını Coşturmaya Hazırlanıyor

1
0

Geçtiğimiz sezon Arel Üniversitesi Büyükçekmece‘de gösterdiği performansla kariyerine yeniden ivme kazandıran İlkan Karaman bu yaz Pınar Karşıyaka‘ya imza atmıştı.

Yaşadığı talihsiz sakatlıklar kariyerine bir ara sekte vursa da, İlkan pes etmeden çalışmaya devam etti ve o günleri geride bıraktı. Özellikle geçtiğimiz sezonun ortasında geldiği Büyükçekmece’de gösterdiği performansla büyük takdir topladı.

Büyükçekmece’nin kümede kalmasında büyük rol oynayan İlkan, bu yaz kendisine gelen teklifleri ince eleyip sık dokudu ve tercihini Karşıyaka’dan kullandı.

Büyükçekmece’de birlikte çalıştığı Özhan Çıvgın’ın Karşıyaka’ya geçişi de İlkan’ın kararını etkiledi.

Modern 4 Numara Tanımına Uygun

Günümüz basketbolunda atletik ve şutu olan 4 numaraların önemi daha da artıyor. Bu özelliklere sahip 4 numaralar artık sistem içinde 5 numara gibi de kullanılabiliyor. İlkan’ın hem atletik yapısı hem de şutunun ortalamanın üzerinde olması Karşıyaka için en büyük avantaj.

Hava Harekatı Başlıyor

Şutunun yanı sıra bir anda potaya gitmesi ve hızlı bir şekilde yön değiştirmesi uzun bir oyuncu için İlkan’ı farklı kılan özelliklerinden biri. Bu sezon özellikle iç saha maçlarında taraftarların ondan tribünleri ayağa kaldıracak smaçlar beklediğini de biliyoruz.

Büyük Tecrübe Kazandı

Yaşadığı sakatlık dönemi dahil olmak üzere yıllar içinde büyük tecrübe kazanan İlkan, henüz kariyerinin en verimli dönemine girmesine rağmen kariyerinin sonlarındaki bir oyuncu kadar olgunlaştı. Karşıyaka’nın gençleri için onun bu tecrübesi büyük faktör olacak. Kariyerine bu kadar şey sığdıran bir oyuncu, genç oyuncular için rehber niteliği taşıyor.

Sadece İşine Odaklanıyor

Zaman zaman acımasızca eleştiriler aldı, zaman zaman büyük haksızlıklara uğradı. Ancak o yine de sustu ve kimseyi suçlamadı. Çalışmaya devam etti ve sadece işine odaklandı. Şimdi sıra bir sonraki basamağa geldi. Önümüzdeki sezon İlkan için belki de kariyerinin en iyi sezonu olacak. Zira yaz boyunca yaptığı çalışmalar ve sezona odaklanma şekli de bunun açık göstergesi.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz