Hidayet Türkoğlu’ndan Shane Larkin Açıklaması

0
0

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu son günlerde gündemden düşmeyen Shane Larkin konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Türkoğlu, Larkin’in Türk vatandaşlığına geçip, milli takımda oynaması hakkında, “Gereklilik anlamında bunun kararını, teknik olarak Ufuk hoca ve ekibi verecek.” dedi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, son dönemde Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilip, A Milli Takım’da oynatılması yönünde spor kamuoyunda ortaya çıkan düşüncelere değindi.

Larkin hakkında koç Ufuk Sarıca’nın da bir açıklaması olduğunu aktaran Türkoğlu, “Onu da anlamaya çalışıyorum. Gerçekten kolay bir süreç değil. Larkin şu an performansıyla çok göz önünde. Bu, hiçbir zaman federasyonun veya benim kararım olmamıştır. Ufuk hoca, ekibi ve direktörlerimiz Larkin’i takımda görmek isterse, federasyon başkanı olarak bakanlıklarımızla gerekli çalışmayı yaparım. Gereklilik anlamında bunun kararını, teknik olarak Ufuk hoca ve ekibi verecek. Scottie Wilbekin de çok iyi bir sezon geçiriyor. Önemli olan onların karar vermesi.” ifadelerini kullandı.

Türkoğlu, “Larkin’le ilgili şu an bir girişim yok. Ne Larkin tarafından ne de bizim tarafımızdan. Şu an sadece ismi milli takım için geçiyor. Kendisi de ülkemizle ilgili güzel sözler söyledi. Bu anlamda da kendisine teşekkür etmek isterim. Dediğim gibi, şu an hiçbir taraftan girişim olmadı. Zaman ne gösterir bilemem.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz