Hidayet Türkoğlu: İnşallah Ülkeyi Mutlu Edecek Bir Başarı Elde Ederiz

0
0

Çin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA 2019 Dünya Kupası’nda mücadele edecek A Erkek Milli Takımı‘nın yolculuğu öncesi önemli misafirleri vardı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF yetkilileri de yer aldı.

Ziyarette açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, önemli organizasyon öncesinde takımı uğurlamak üzere geldiklerini belirterek, “Federasyon başkanımızla zaten sürekli irtibat halindeyiz. Takımımızın atmosferinden her zaman haberimiz var. Güzel atmosferi hep birlikte gözlemledik. Ekip anlamında arkadaşlarımızı kararlı gördüm, o bakımdan mutluyum.” dedi.

Genç bir kadronun olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Altyapıdan yetişen ekip var, gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizin inşallah o mücadeledeki kararlılığı, son saliseye kadar mücadele azmini gösterip bizi mutlu edeceklerine inanıyoruz. Olimpiyatlara katılmak önemli merhale olur. İnşallah bunu da kat etmiş olacağız. Takımımıza başarılar diliyoruz. Fırsatımızı ayarlamaya çalışacağız, onlarla beraber olacağız, gönlümüzün beraber olduğu gibi. İnşallah onları mutlulukla, sevinçle, başarılarla uğurladığımız gibi karşılayacağız.” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise organizasyonun ülke olarak en önemsedikleri konulardan biri olduğunu dile getirdi. Dünya Kupaları ve Avrupa Şampiyonaları’nda her zaman olmaları gerektiğini anlatan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Bakanımıza, değerli büyüğüme yoğun zamanında bize vakit ayırdığı için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sporculuk hayatımızda da her zaman devlet büyüklerimizin, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta birebir desteğini hisseden, yöneticilik anlamında da hisseden biriyim. Sayın Bakanımızın da bu süreçte federasyon başkanı olarak bana gösterdiği, sporcu arkadaşlarımıza gösterdiği destek, oyuncuları mutlu edecektir. Ülke olarak, sporcu olarak, spor yöneticisi olarak devletle iç içe olmak, desteğini hissetmek sporcuları olumlu etkilemiştir.”

Milli takımın hedefinin öncelikle gruptan çıkmak olduğunu kaydeden Türkoğlu, “Milli takım olarak Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda eleme oynama fırsatı yakalama durumumuz var. Herkes her şeyin bilincinde. İnşallah tüm ülkeyi mutlu edecek bir başarı elde ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz