Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı (TBF) Hidayet Türkoğlu, sıralamayı etkileyecek kritik Letonya maçı hakkında konuştu.

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda D Grubu’ndaki 5. ve son maçında Letonya ile karşılaşacak A Milli Erkek Takımı’nın hem grup hem de eşleşmeler açısından çok önemli bir mücadeleye çıkacağını söyledi.

Hidayet Türkoğlu , ay-yıldızlıların Letonya maçı öncesinde Metro Enerji Spor Salonu’nda yaptığı son antrenmanının ardından açıklamalarda bulundu.

D Grubu’nda oynadığı 4 maçta ikişer galibiyet ve mağlubiyetle Letonya mücadelesi öncesinde son 16 turuna kalmayı garantileyen A Milli Erkek Takımı ile ilgili olumlu dönüşler aldıklarını belirten Türkoğlu, “Oyuncuların vermiş olduğu mücadeleden dolayı herkes gerçekten çok mutlu. Milli takımın emin ellerde olduğunu söylüyorlar. Bu, bizi mutlu ediyor. Jenerasyon değişikliği yaşıyoruz. Bizim için yeni bir süreç. Arkadaşlarımızın bu süreçte ellerine geçen fırsatları değerlendirmeleri bizi çok mutlu ediyor. Yarın, hem grup hem de diğer eşleşmeler açısından çok önemli bir maça çıkacağız. Tüm arkadaşlarımız, maçın ne kadar önemli olduğunun farkında. Yarın, taraftarlarımızın da desteğiyle iyi bir galibiyet almak istiyoruz. Letonya maçı, turnuvada ilerleyebilmek için bir fırsat. Oyuncuların hepsine başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz