Haluk Yıldırım’dan Ömer Faruk Yurtseven Açıklaması

1
0

Türkiye Basketbol Federasyonu‘nun ‘Basketbol Sohbetleri’ adı altında gerçekleştirdiği Türkiye turu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım’ın katılımıyla bu kez Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Ligimizdeki yabancı kuralının değişmesi nedeniyle artık oyuncu havuzumuzun daha da genişlediğini ve bunun avantajını yaşacaklarını ifade eden Yıldırım, NCAA’de forma giyen ancak bu sezonu oynamadan geçiren Ömer Faruk Yurtseven’in de aday kadro listesinde adının olacağını ancak genç oyuncuya milli takım heyeti olarak henüz ulaşamadıklarını, bu nedenle kadroda bulunup bulunmayacağını net olarak söyleyemeyeceğini de ifade etti.

Milliyet

1 YORUM

  1. İşte yine bir bozuk Türkçe örneği: “Türkiye Basketbol Federasyonu‘nun ‘Basketbol Sohbetleri’ adı altında gerçekleştirdiği Türkiye turu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım’ın katılımıyla bu kez Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşti.” Bu cümle yanlış Türkçedir. Doğrusu “… adı altında düzenlediği Türkiye turu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım’ın katılımıyla bu kez Bursa Uludağ Üniversitesi’nde yapıldı” olacaktır.
    Yani şu “gerçekleştirme” fiili yanlış kullanımdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz