Hakan Yavuz’un İstanbul BBSK’sı Dibe Vuruyor

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında Türk Telekom‘a deplasmanda 89-84 kaybeden İstanbul BBSK‘da koç Hakan Yavuz mağlubiyeti bu kez dar rotasyona bağladı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Yavuz, “Dar bir rotasyonla oynamamız maçın sonuna etki etti. Rakibimizin yedek kulübesi çok kuvvetli. Telekom yedek kulübesinden 38 sayı, biz 19 sayı ürettik.” dedi.

Ligde birçok takımın maddi nedenlerden dolayı zorunlu olarak rotasyonda sıkıntılar yaşadığı görülürken, İstanbul BBSK’da bazı oyuncuların da koç kararıyla oynatılmadığı ve rotasyonun bilinçli şekilde daraltıldığı biliniyor.

Yavuz geçtiğimiz günlerde ise yaptığı açıklamada, ”Kimse heveslenmesin, biz iyi takımız.” diyerek mesaj vermiş ve kadrosundan memnun olduğunu söylemişti.

Koç Yavuz’un tam olarak kadrosundan memnun olup olmadığı kendisi açısından bile bir bilinmezlik teşkil ediyor. Zira geçen hafta kendisine gelen eleştiriler üzerine takımından memnun olduğunu söylerken, bu hafta gelen kayıp sonrası ise kadronun yetersizliğinden şikayet etti.

Avrupa’da Sıfır Çekti

İstanbul ekibi, FIBA Avrupa Kupası’nda gruplarda çıktığı 6 maçın tamamını kaybetti. Bu maçların bir çoğunda ise tarihi farklar oluştu ve takımın bu performansı da eleştiri konusu oldu. Ancak buna gerekçe olarak Avrupa’nın değil, BSL’nin düşünüldüğü söylendi. Buna karşılık olarak ise neden Avrupa’da oynamayı kabul ettikleri sorusu gündeme geldi. Bu soru da cevapsız kaldı ve FIBA Avrupa Kupası’nda galibiyet alamadan nokta koyuldu.

BSL’de İşler Yolunda Gitmiyor

Geride kalan 10 maçta 8 mağlubiyet alan İstanbul ekibi, düşme hattında yer alırken, gösterdiği performansla da buralardan çıkacakmış gibi durmuyor. Koç her ne kadar rotasyonun darlığından şikayet etse de, takımda bulunan birçok yerli oyuncunun süre bulamadığı biliniyor. Bu oyuncuların bazıları nadiren de olsa buldukları süreleri iyi değerlendirse de, performanslarına göre bir süre artışı yaşanmıyor. Durum böyle olunca yerlilerin üstü peşin peşin çizilmiş oluyor.

Türkler Ağzıyla Kuş Tutsa Yaranamıyor

Semih Erden’in marka değeri, Mehmet Yağmur’un ise kendi döneminde gelmesi nedeniyle Yavuz’un bu oyunculara verdiği süreler yadırganmıyor. Ancak basketball.com.tr kaynaklarının ulaştığı bilgiler ise oldukça enteresan. Takımdaki bazı yerlilere peşin hükümlü olan Yavuz, bu oyunculara ne yaparlarsa yapsınlar süre vermeyeceğini söylüyor. Üstelik Yavuz’un keyfi olarak bazı oyuncuları idmana çıkartmadığı bile gelen bilgiler arasında. Hal böyle olunca yerlilerin bir çoğunun motivasyonu da dibe vuruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz