Gregor Hrovat: Türkiye Ligi Çok Sert ve Zor

0
0

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor‘un en kariyerli oyuncusu durumunda olan kısa forvet Gregor Hrovat önemli açıklamalarda bulundu.

Gregor Hrovat, ligi ve takım olarak hedeflerini Demirören Haber Ajansı’na anlattı.

Hrovat, “Afyon çok büyük bir şehir değil ama güzel bir şehir. Birçok imkana da burada sahibiz. Öncelikle basketbola odaklanma açısından, çalışma açısından çok avantajlı bir şehir. Bu yüzden Afyonkarahisar’da kalmak ve yaşamak çok hoşuma gitti. İlk kez Türkiye’de oynuyorum ve gerçekten çok zor ve çok sert bir lig Türkiye ligi. Ayrıca Euroleague’in iki üst düzey takımının da olduğu, mücadele açısından da gerçekten çok zor bir lig.” dedi.

– Lige hazır başlayamadık

Sezona hazırlık maçı yapamadan başladıklarını ve bunun sıkıntısını yaşadıklarını dile getiren Hrovat, “Sezon bizim için gerçekten zor başladı. Öncelikle lige hiç hazırlık maçı yapmadan başladık ve son anda toparlanan bir takımız. Ligin başlarında son toplarla maçları kaybetmemizin en büyük sebebi de bu. Çünkü hazırlık maçı dahi oynamadık ama zaman geçtikçe gerek daha fazla antrenman yapma gerekse birlikte maç yapmanın artılarını gördük ve daha iyi konuma geldik.” diye konuştu.

– Hedefimize ulaşmak istiyoruz

Takım ve oyuncu performansı anlamında eksiklerinin olduğunu ancak her geçen gün daha iyiye gittiklerini vurgulayan Gregor Hrovat, “Tabii ki her oyuncunun ve takımın eksikleri vardır. Benim de, takımın da eksik noktalarımız var. Ben her antrenmanda ve her maçta kendimi kanıtlamaya çalışıyorum. Kendimle daha fazla mücadele içerisine giriyorum, kendimle daha fazla çalışıp, daha fazla oynamaya çalışıyorum. Zaten takım halinde de sezon sonu için daha fazla çalışıp, eksiklerimizi kapatıp, daha iyi bir yerde sezonu tamamlamak istiyoruz.” dedi.

– Maç maç bakıyoruz

Ligi iyi bir noktada bitirmek istediklerini ve sezona maç maç baktıklarını belirten Hrovat, “Maç maç hedeflerimiz var. Bütün sezonu değerlendirmek doğru olmaz ama maç maç ilerleyerek sonunda hedefimize ulaşmayı planlıyoruz.” dedi.

– Efes’e ilginç basket

Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında 88-84 kaybettikleri Anadolu Efes maçında 3. çeyreğin son saniyesinde attığı ilginç basketle ilgili de konuşan Gregor Hrovat, “Geçen sene buna benzer bir sayım olmuştu. Kısa bir süre kalmıştı ve şut atmam gerekiyordu. Saniyeye baktım ve atışı kullandım. Şanstı.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz