Gregg Popovich Tarihin En Kötü ABD’sini Savundu

0
0

2019 FIBA Dünya Kupası‘nda büyük hayal kırıklığı yaratan ABD‘nin tecrübeli koçu Gregg Popovich önemli açıklamalarda bulundu.

Polonya karşısında 87-74 kazanarak turnuvayı 7. sırada bitiren ABD, bu sonuçla birlikte tarihinin en kötü derecesini elde etmişti. Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Gregg Popovich ise herkesten farklı bir bakış açısı sundu.

Popovich açıklamasında, ”Amerika’nın şampiyon olması kanun değil. Bazı insanlar suçlamak için yer arıyor. Utanmalıyız çünkü altın madalyayı alamadık. Bu çok saçma bir bakış açısı. Dünyadaki diğer takımlara sayı göstermeyen bir bakış açısı.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Buradaki birçok takım yıllardır birlikte oynayan oyunculardan kurulu. Biz daha yeni bir takımız. Bu takım gelişmeye açık bir takım. Biz koçluk yapmaya, oyuncular oynamaya devam edecek ve en iyisini yapmak için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Arjantin-İspanya finali içinde konuşan Popovich, ”En iyi takımlar finalde. Fransa da bizden daha iyi bir takımda. Onlara kaybettik ve şimdi ileriye bakıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz