Gregg Popovich: Artık İş Sirke Döndü Basketbol Diye Bir Şey Kalmadı

0
0

San Antonio Spurs‘ün efsane koçu Gregg Popovich her fırsatta değişen basketbol düzenine göndermeler yaparken artık işin iyiden iyiye sirke döndüğünü söyledi.

Efsane koç, ”Hayatım boyunca üçlüklerden nefret ettim. Umarım basketbol giderek daha fazla sirke döner ve 4 sayılık şutları da getirirler.” dedi.

Popovich açıklamasında, ”20 yıllık kariyerimde üç sayılıklardan nefret ettim. Günümüz basketbolunda üçlüklere çok fazla değer veriliyor. İnsanlar istatistik kağıdında ilk önce üçlüklerle bakıyor. Eğer üçlükleriniz giriyorsa kazanıyoruz. Ribauntlara, hızlı hücumlara ya da top kayıplarına bakmaya gerek kalmadı. Üçlüklerin etkisi çok büyüdü çünkü herkes bu atışları merkeze koyarak oynuyor.” dedi.

Artık değişen düzenin basketbolu bitirdiğini savunan Popovich, ”Eğer oyunu değiştireceksek 4 sayılık atışları getirelim. Üçlüğü seven dörtlüğü de sever. Hatta beşlik ve altılık gelsin. Mükemmel olur. Artık basketbol diye bir şey kalmadı, güzelliği bitti. Bu da çok can sıkıcı bir durum. Ama hayat böyle ve buna da alışacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz