Giresun’un Umutları Yeşerdi

0
41

Lige tutunmak için mücadele veren Giresun ekibi, sahasında ağırladığı Banvit'i Hosley ve Crocker'ın skorer oyunuyla yendi.

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 26. haftasında, kümede kalma mücadelesi veren Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye, Banvit’i yendi: 94-86. Bu galibiyetle Giresun ekibi, lige tutunma anlamında çok önemli bir galibiyete imza attı. Ligi ilk 4 içinde bitirmek isteyen Bandırma ekibi ise, play-off yarışında önemli bir yara aldı.

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor’da, 13’te 9 iki sayılık isabetle oynayan Quinton Hosley 26 sayı, 3 ribaund ve 1 asistle maçın yıldızı oldu. Tony Crocker 21 sayı, 4 ribaund ve 3 asistle maçın kazanılmasında önemli rol oynadı. Tirrell Warren 14, Deyan Ivanov 11 sayıyla maçı tamamladı.

Banvit, karşılaşma boyunca toplam 19 top kaybı yaptı! Bandırma ekibinde, Can Maxim Mutaf 20 sayı, 1 ribaund ve 1 asistle karşılaşmayı bitirdi. Banvit’te Moerman ve Slaughter 14, Johnson 11 ve Simmons 10 sayıyla oynadı.

1. PERİYOT
Karşılaşmanın ilk 3 dakikası karşılıklı basketlerle 7-7 eşitlikle geçildi. Simmons ve Tolga Geçim’in sayılarıyla Banvit, 13-10 öne geçti. Slaughter ve Vidmar’dan sayılar bulan misafir ekibe, Yeşilgiresun’da Doron Perkins tek başına yanıt verdi: 17-16. Bitime 11 saniye kala Can Maxim Mutaf’ın üçlüğü skoru belirledi: 24-21.

2. PERİYOT
İlk çeyreğin kapanışını yapan Can Maxim Mutaf, açılışı da yaptı: 27-21. Crocker ve Dulkys ile skor üreten ev sahibi ekip, maçtan kopmamaya çalıştı. İçeriden Vidmar, dışarıdan da Johnson’la skor bulan Banvit, ilk yarının bitimine 6 dakika kala 9 sayıyla öne geçti: 38-29. 9-0’lık bir seri yakalayan ev sahibi ekip, 42-40 öne geçti. Kalan 2 dakikada karşılıklı gelen sayılar gelirken, Banvit yaptığı 2 top kaybı yaptı. Yeşil-Beyazlılar, ilk yaryı 52-47 önde tamamladı.

3. PERİYOT
Johsnon-Simmons ikilisine Hosley ve Crocker ile yanıt veren Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye, farkın kapanmasına izin vermedi: 61-53. Üçüncü çeyrekte skor üretmekte büyük sıkıntı yaşayan Banvit, sadece Can Maxim Mutaf ile skor bulabilir bir kimliğe büründü. Can, bitime 2 dakika kala 18 sayıya ulaştı. Carmichael ile farkı 2 sayıya kadar indiren Banvit, son 1.16’da oyundan koptu. Arka arkaya gelen top kaıypları, Giresun ekibinin işine yaradı. Yeşilgiresun, final periyoduna avantajlı girdi: 72-64.

4. PERİYOT
Warren, Crocker ve Hosley üçlüsünden bulduğu sayılarla Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor, 4 dakikada farkı 14’e çıkardı: 83-69. Bandırma ekibinde bu sürede ayakta kalan tek oyuncu Can Maxim Mutaf oldu. Ev sahibi ekip, boyalı alanı Hosley ile çok iyi kullanırken; Banvit de Aj Slaughter’ın üç sayılık isabetleriyle ynıt verdi: 89-77. Karşılaşmanın bitimine 2.52 kala kötü tezahürat nedeniyle anons yapıldı ve oyun kısa bir süreliğine de olsa durdu. Crocker’ın ve Hosley’nin son 2 dakikadaki skorer oyunu galibiyeti Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor’a getirdi: 94-86.