Giorgios Printezis: Olympiakos’ta Kalmak İstiyorum

0
3642

THY Euroleague’de finalde Fenerbahçe’ye kaybederek kupada sezonu ikinci sırada tamamlayan Olympiakos’ta Giorgios Printezis basına röportaj verdi.

“Kupayı kaybettiğinizde 1 sayı ile ya da farklı kaybetmeniz arasında bir fark yok. Sonuçta şampiyon olmuyorsanız ikisi de aynı. Finalde İstediğimiz gibi oynayamadık. Fenerbahçe her konuda bizden iyiydi. Çok iyi geçirdiğimiz bir sezonda kupayı finalde kaybetmemiz acı oldu. Fakat bu spor, bu basketbol. Fakat herşey devam ediyor. Başımızı kaldırıp, gelecek sezon kupayı kazanmak için nelere ihtiyacımız olduğuna bakacağız” diyen Printezis, “Geçen yıl Top 16’da elenmiştik. Bu kez Euroleague’in tüm zamanların en zor sezonunda son şampiyon CSKA Moskova’yı yenip finale çıktık. Bu yıl geçen yıldan iyiydi. Ancak Olympiakos’un hedefi şampiyonluk ve kupadır. Finale çıktığımız için memnun değiliz, çünkü kupayı kaybettik.  açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’nin çok iyi bir takım olduğunu söyleyen tecrübeli oyuncu, “Binlece taraftarı önünde oynuyorlar. Kendi ülkelerinde, kendi şehirlerinde. Final Four’un başından beri İstanbul’da oynamanın zor olduğunu biliyorduk. Ancak herhangi bir özrümüz yok. Kendimizi eleştirmek gerekirse iyi oynamadık. Finallerdeki ünlü Olympiakos gibi değildik. Hiç böyle oynamamıştık. Kendimi de eleştiriyorum. Ben de iyi değildim, iyi oynamadım. Sorumluluğu üzerime alıyorum. Şimdi bizim için Yunanistan’da şampiyonluk yaşamak önemli” sözlerini sarfetti.

Giorgios Printezis, Olympiakos’taki geleceği hakkında ise, “Daha önce de söyledim, yaşamımı ve kariyerimi Olympiakos’un dışında bir yerde hiç düşünmedim. Takımda kalmak istiyorum. Umarım herşey iyi olur ve de kariyerimi Olympiakos’ta bitiririm. Bu kulübü organizasyonunu seviyorum. Bir yere ayrılmayı düşünmek istemiyorum. Sezon sonunda geleceğimin ne olacağını göreceğiz” değerlendirmesini yaptı.

basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz