Fotoğrafı Çeken Adam Konuştu

0
52

Fenerbahçe Coach'u Zeljko Obradovic'e tükürlmesini fotoğraflayan Hürriyet Gazetesi fotomuhabiri Süleyman Arat, o anları Facebook'undan anlattı.

Galatasaray Odeabank’ın Fenerbahçe’yi 65-63 yendiği maça yaşanan olaylar, basketbolu geri plana itti. Fenerbahçe Coach’u Zeljko Obradovic’e tükürülmesi, Avrupa basının da gündemine oturdu. Olayların hemen sonrasında Fenerbahçe Kulübü, tepki yazısı yayımladı. Hemen ardından da Galatasaray Kulübü yanıt verdi.

Fenerbahçe Obradovic’e tükürüldüğünü, Galatasaray ise ayran geldiğini iddia etti. Güne damgasını vuran fotoğrafı çeken Hürriyet Gazetesi fotomuhabiri Süleyman Arat, Facebook hesabından olayları anlattı.

“Yöneticilere sordum…”

Arat, şu ifadelere yer verdi: Dün bu fotoğrafı çektikten sonra hemen gazeteye yolladım. Ardından da Fenerbahçe soyunma odasına gittim. Obradovic henüz soyunma odasındaydı. Dışarıda sinirli halde turlayan Ömer Onan’a, Fenerbahçe yöneticisi Ozan Balaban’a bu ‘tükürük’ olayını sordum. ‘Hepsi evet tükürmüşlerdir’ dedi ancak somut bir şey söylemediler. Obradovic dışarı çıktı. Kendisinin yanına koşup sordum. Basketbol Operasyonları Sorumlusu Defne Patır bizzat tercüme etti. Hoca çok sinirli bir halde yanağını göstererek “Evet, evet, evet tükürdüler” açıklamasında bulundu.

suleyman-arat-yazi