FIBA ve NBA Arasındaki İş Birliği Devam Ediyor

0
0

Uluslararası Basketbol Federasyonu ve Amerikan Ulusal Basketbol Birliği altyapı basketbolunun dünyadaki gelişimini artırmak için iş birliğine devam ediyor.

NBA’in erkek ve kız çocukları için düzenlemekte olduğu küresel gençlik basketbol programı “Jr. NBA” projesi etrafında yapılan yeni iş birliğiyle, FIBA ve NBA dünya çapında altyapı basketbolunun gelişimini geliştirecek ve genişletecek.

Genişletilerek devam edilen bu iş birliğiyle basketbolun dünyadaki yönetim organı olan FIBA, Jr. NBA programındaki antrenörlerin eğitimlerini geliştirerek ve dünyadaki Jr. NBA programlarıyla bağlantılı olarak hakem eğitim kurslarına ev sahipliği yaparak, NBA’in altyapı basketbolunu geliştirme çabalarını destekleyecek.

FIBA ve NBA ayrıca çocukların basketbol öğrenmeleri ve oynamalarına olanak yaratmak için güvenli ortamlar sağlamak amacıyla belirli pazarlarda bir dizi saha ve tesis yenileme projesi gerçekleştirecek. NBA ve ekipleri ulusal federasyonlarla birlikte, Jr. NBA lig maçları, okul içi programlar, klinikler, yetenek aktivitileri ve diğer sosyal yardım alanlarına ulaşacak etkinlikler ile bu sezon 75 ülkede 51 milyondan fazla gence ulaştı.

İki kurum ayrıca NBA’nin geçen yıl başlattığı, dünyanın dört bir yanından 13 ile 14 yaşındaki çocukların katıldığı gençlik basketbolu turnuvası olan Jr. NBA Dünya Şampiyonası’nda da ortak olacak.

Florida’daki Walt Disney World’de, 6-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan ikinci Jr. NBA Dünya Şampiyonası, Afrika, Asya Pasifik, Kanada, Çin, Avrupa ve Orta Doğu, Hindistan, Latin Amerika ve Meksika’dan erkek ve kız takımlarının katılımı ile toplam 32 takımla (16 uluslararası ve 16 ABD) gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz