FIBA 2019 Dünya Kupası’nda Mücadele Edecek Ünlü Kardeşler

0
0

Antetokounmpo kardeşlerin FIBA Basketbol Dünya Kupası hazırlıklarında Yunanistan Milli Takımı kampında olacağına dair yapılan son açıklama sonrası gözler diğer ünlü kardeşlere çevrildi.

Üç Antetokounmpo kardeşin (Giannis, Thanasis, Kostas) FIBA Basketbol Dünya Kupası hazırlıklarında Yunanistan Milli Takımı kampında olacağına dair yapılan son açıklama, FIBA 2019 Dünya Kupası’nın çokça kardeşin katılacağı bir turnuva olacağı fikrini pekiştirdi.

Giannis ve Thanasis Antetokounmpo daha önce Torino’daki FIBA 2016 Olimpiyat Eleme Turnuvası için Yunanistan Milli Takımı’nda bir araya gelmişlerdi.

Antetokounmpo kardeşlerin yanı sıra, Yeni Zelanda’nın kadrosunda Corey Webster ve küçük kardeşi Tai’nin bir Dünya Kupası’nda ikinci kez birlikte oynaması bekleniyor. Nijerya’nın kadrosunda birçok defa yer alan Al Farouq ve Alade Aminu kardeşlerin yine birlikte olması beklenirken, İspanya’da Willy ve Juancho Hernangomez kardeşlerin Dünya Kupası’nda oynaması muhtemel gözüküyor.

Bunların haricide Venezuela Milli Takımı Greg ve Jose Vargas’ı, Kanada ise Phil ve Thomas Scrubb’ı kadrosuna dahil etmeyi seçebilir. Polonya ise Marcelo Ponitka’nın kardeşi Mateusz’a kendisine Pekin’de eşlik etmesini sağlayabilir.

Daha önceki Dünya Kupalarında birlikte oynamış en ünlü kardeşler ise şu şekilde;

2006 – Pau ve Marc Gasol, İspanya
2006 – Florent ve Mickael Pietrus, Fransa
2006 – Ksystof ve Darjus Lavrinovic, Litvanya
2006 – Joji ve Kosuke Takeuchi, Japonya
2014 – Goran ve Zoran Dragic, Slovenya
2014 – Corey ve Tai Webster, Yeni Zelanda
1986 – Drazen ve Aleksandar Petrovic, Yugoslavya
2002 – Zakhar ve Evgeni Pashutin, Rusya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz