Ettore Messina: FIBA Oyuncuları Küçük Düşürüyor

0
576

Tel Aviv’de kaybettikleri Litvanya maçı sonrası basın toplantısında FIBA’yı eleştiren İtalya coachu Ettore Messina, değişen statüyle elemelerde NBA ve EuroLeague oyuncuları olmamasını yorumladı.

Deneyimli teknik adam, ”Açıkcası hiç mutlu değilim. Takımımdan zevk alıyorum ve bu gruptan hoşlanıyorum. Eğer NBA’de ya da EuroLeague’da çalışıyorsanız, Ulusal Takım organizasyonlarının dışında kalırsınız. Coach Obradoviç’in ne dediğini okudum, Jasikevicius’u okudum, hem antrenörler hem de oyuncular aynı şeyi düşünüyorlar ancak kararların alındığı durumlarda biz antrenörler ile oyunculardan kimse yok. Artık İtalya’yı televizyonda izleyerek, destek vereceğim. Bununla ilgili daha sert sözler söylerdim ama ne söylememi istersiniz? Federasyonların bir grup oyuncuyu elemelerde oynatıp turnuvada “Teşekkürler, büyük turnuvaya sizden iyiler gidecek” diyecek olması küçük düşürücü ve aşağılama. Açıkcası bir sonraki adımın ne olacağını merak ediyorum sadece. Bu parlak beyin ve icat yarışmas son iki yıldır izliyoruz. İcat yarışmasının galibi kim olacak diye merak ediyorum.” dedi.

Messina, basın toplantısında FIBA’ya yakın bir gazetecinin sorusuna ve kendisine ise ” O bir FIBA ​​adamı ve bundan bahsetmemi istemiyor (gülüyor). Ne güzel bir maçtı değil mi? Böyle karşılaşmaları daha çok görmek istemez misin? Valanciunas, Kuzminskas, Melli, Belinelli, Datome ve diğer oyuncular daha çok oynasın istemez misin? İstersin herhalde. Görmek istediğiniz şey budur. Bunun muhteşem bir basketbol oyunu olduğunu söylemiştin ve bunu görmek istiyorsun. “ şeklinde yanıt verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz