Ergin Ataman’dan Beaubois ve Larkin Açıklaması

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nde ikinci haftasında Anadolu Efes deplasmanda Beşiktaş Sompo Sigorta‘yı 80-68’le geçerken koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, ”Beşiktaş tehlikeli bir takım ve bu deplasmandan galibiyetle ayrılmak önemli. İlk devrede çok kötü bir basketbol oynadık. Enerjisiz ve güçsüzdük. Ama daha sonra yavaş yavaş açıldık. İkinci devre daha iyi oynadık. Ancak hızlı hücumları gereksiz atışlarla bitirmeye çalıştık. Bu nedenle Beşiktaş’ı tekrar maça ortak ettik yoksa çok daha erken kopartabilirdik.” dedi.

İstedikleri seviyede olmadıklarını söyleyen tecrübeli koç, ”Şu anda iyi oynamıyoruz. İstediğimiz basketbolu oynamıyoruz. Sezon başı bunu bekliyorduk zaten ve gelişmeye çalışıyoruz. Önümüzde Euroleague’de çok önemli bir Alba Berlin maçı var iç sahada. Hedefimiz o maç olacak.” ifadelerini kullandı.

Rodrigue Beaubois ve Shane Larkin’in durumuyla ilgili de konuşan Ataman, ”Türkiye’de bu çok önemli değil, sonuçta beş yabancı oynuyor ve onların yerini dolduracak oyuncularımız var. Ama Euroleague’de ikisi de çok önemli. Sağlık ekibinin bana verdiği bilgiye göre, ikisi de Çarşamba günü idmanlara çıkacak. Çarşamba ve Perşembe gösterecekleri performansa göre de Cuma günü kadroya alıp almama kararını vereceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz