Ergin Ataman: Yabancı Sınırı Türk Takımları İçin Euroleague’de…

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in 16. haftasında evinde konuk ettiği Almanya’nın Bayern Münih takımını 92-77 mağlup eden Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında, ”Bugün maça farklı bir savunma stratejisiyle başladık. Micic ve Doğuş’la rakip guardlara iyi baskı yaptık ve onlara sorun yaşattık. İçeriyi de Dunston ve Pleiss’la iyi kapattığımızı düşünüyorum. Bunların sonucu olarak da hızlı hücumlarla saylar bulduk. İlk yarıda hücumda çok iyi oynadık. Doğru şutları bulduk. Ama ikinci yarıda hücum ribauntlarında sıkıntı yaşadık. Rakibimize 10 hücum ribaundu verdik. Bazı basit şutları kaçırdık. Daha sonra Anderson ve Moerman’ın hücumdaki penetreleri ve aldıkları ribauntlarla bize enerji verdiler ve maçı kopardık. Bayern Münih’i yenmek bizim için çok önemliydi. Sekiz galibiyetleri vardı, aramızda bir galibiyet fark vardı bu maç öncesinde. Onları ikinci kez yendik ve ikili averajı da elimize geçirdik. Playoff hedefimiz için de bu maçı kazanarak önemli bir adım attığımızı düşünüyorum.” dedi.

Ataman ayrıca Türkiye Ligi’nde uygulanan yabancı sınırı nedeniyle bütün oyuncuların maç ritmine giremediğini ifade ederken, ”Yabancı sınırı nedeniyle oyuncularımız ritim kazanamıyor. Bu Türk takımları için Euroleague’de bir dezavantaj oluyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz