Ergin Ataman: Üzerimizde Bir Şanssızlık Var

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında deplasmanda Fenerbahçe‘ye uzatmada 86-77 kaybeden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, Fenerbahçe’yi tebrik etti ve son maçlarda üzerlerinde bir şanssızlık olduğunu belirterek, ”Yakın bir maçtı ona üzülüyorum. Üzerimizde bir şanssızlık var. Milano’da da şanssız bir şekilde kaybettik.” dedi.

Tecrübeli koç açıklamasında, ”Maçın ilk bölümünde Fenerbahçe iyi başladı. Biz özellikle savunmada ribauntlarda dengeyi sağlayamadık. Sonrasında reaksiyon verdik. Maç boyunca birkaç defa kırılma noktası olmasına rağmen hepsinde karşılık verip maça tutunduk ve en önemli yerde de öne geçtik, maçın son 20 saniyesinde. Orada yüksek postta Dunston kaçırıp sonra Kalinic’e üçlüğü attırınca maç uzatmaya gitti. Yorulduk, baktığınız zaman dakikalara, özellikle uzun rotasyonunda ligde biraz sıkıntımız var. Fenerbahçe biraz daha tecrübeli oyunculara sahip uzun rotasyonunda. Biz bu akşam Dunston ve Moerman’ı neredeyse tüm maç boyunca oynattık, uzatmalarda yorulduk. Güzel maç oldu. İzleyenler de keyif almıştır. Fenerbahçe’yi kutluyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz