Ergin Ataman: Ülker Arena’ya Giderim Daha Önce de Her Yere…

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ikinci maçı ardından Anadolu Efes koçu Ergin Ataman ve Bryant Dunston açıklamalarda bulundu.

Ataman, “Maçın ilk yarısında Fenerbahe bizden daha iyi oynadı. Bugün hücum ağırlıklı bir kadro ile çıktı. İlk yarıda savunmada özellikle ikili sıkıştırmalar yapmaya çalışmıştık. Ama Melli ve Ahmet’ten sayılar yedik. İkinci yarıda ise Fenerbahçe’nin yaptığı gibi ikili oyunlara dökük skor bulduk. Özellikle Micic ve Larkin. Güzel bir karakter ortaya koyduk. 16 sayıdan geri döndük. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Maça gidip gitmeyeceği konusunda gelen soruya Ataman, “Küfür olayı ile alakalı TBF’nin disiplin yönetmeliğiniz inceledim. Hayretler içinde kaldım. İsteyen istediği gibi küfür edebiliyormuş. Bastır parayı istediğine küfür et. Ben de bunları duymamak için maça kulaklıkla çıktım. Gitmeme konusunda ise umarım gerekli tedbirler alınır. Geçmişte de çok tatsız olaylar yaşandı orada. Ülker Arena’ya da giderim daha önce de her yere gittim. Türkiye’de 6222 sayılı kanun var. Beklentim bunun uygulanması. Sonuçta ben profesyonel bir antrenörüm. Kulübüm benim takımımın başnda olmamaı istiyor. Türkiye Cumhuriyeti’ne bugüne kadar güvendim. Güvenmeye de devam edeceğim.” diye yanıt verdi.

Maçın sonunda taraftarla arasında geçen diyalog üzerine konuşan Ataman, “Biz bu sezonun flaş takımıyız. Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazandık. Euroleague’de final oynadık. Bunları nasıl yaptıysak finalde de Fenerbahçe’yi geçip şampiyon olacağız.” dedi.

Dunston ise, “Maç bizim için oldukça yavaş başladı. İlk yarıda açıkçası ilk maçta oynadığımız gibi oynadık. Yarıda savunmamaızın yeterli olmadığını anladık. Yaptığımız işleri basitleştirmemiz gerektiğini düşündük. Hücumda ilk maçtan daha fazla topu paylaştık. Bizim oyunumuzda top herkesin eline değiyorsa bizi yenmek kolay olmuyor. Bugün özellikle fiziksel olarak çok iyi bir iş çıkardık.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz