Ergin Ataman: Fenerbahçe Taraftarı Bir Protesto Yaptı Ama Bunlar Olur

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi üçüncü maçında Anadolu Efes deplasmanda Fenerbahçe Beko karşısında 74-57’lik skorla kanırken maçtan sonra koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında şunları söyledi:

”Maçın başından itibaren çok iyi bir karakter gösterdik. Müthiş bir savunma yaptık ve Fenerbahçe’yi özellikle dışarıdan zor atışlara yönlendirdik. Pota altından kolay sauı yemedik ve içeri penetre etmelerini engelledik. Hücumda da üç kısayla sürekli tempoyu arttırdık ve boş atışları bulmaya çalıştık.

Seri elbette uzun bir seri ve her iki takımda birbirini çok iyi tanıyor. İki takımda birbirini içerde dışarda yendi. Bundan sonra da yenebilir. Şu an sadece 2-1 öne geçtik. Bu akşamki performansımız tam bir deplasman takımına yakışır şekildeydi.

Rodrigue Beaubois maçın kilit oyuncularından biriydi. Maç öncesi çok düşündük ve onda karar verdik. Onu daha çok hücumda kullanmaya çalıştık.

Mental kosantrasyonu sağlamak çok zor olmadı. Sonuçta final oynuyoruz ve çok iyi bir sezon geçirdik. İlk maçta çok kötü oynamıştık ama özellikle ikinci maçın ikinci yarısıyla birlikte final temposuna alıştık. Atmosfer bizi etkilemiyor ama karşımızdaki takımın gücü bizi etkiliyor. Ama oyuncularım her atmosferde oynamaya alışıklar.

Maçı aileler ve çocuklar izliyorlar. Bu tip önlemlerin alınması çok iyi. Bu akşam ben bir şey duymadım. Maç içinde ufak şeyler oldu. Bunlar olur. Fenerbahçe taraftarı bana bir protesto yaptı ama ters ve kötü herhangi bir şey yoktu. İnşallah böyle devam eder.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz