Ergin Ataman: Çok Dikkatli Olmamız Gerekiyor

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in 6. haftasında deplasmanda Gran Canaria‘ya konuk olacak olan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, son derece dikkatli bir şekilde oynamaları gerektiğini söyledi.

Tecrübeli koç açıklamasında, “Herbalife Gran Canaria takımı kendi sahasında son derece agresif ve baskılı savunma yapan, hızlı hücuma dayalı çok top kullanan ve yüksek skorla maç oynayan etkili bir takım. Kendi sahalarında çok tehlikeli basketbol oynuyorlar. Özellikle Strawberry, Evans ve Oliver gibi dış adamları, ayrıca pota altında kuvvetli fiziği olan uzunları mevcut. Çok dikkatli olmamız ve oyunu kontrol etmemiz gereken bir karşılaşma olacak.” ifadelerini kullandı.

Takımının ligde ve Avrupa’daki mücadelesinden memnun olduğunu dile getiren Ataman, “Gerek Avrupa Ligi’nde, gerek Türkiye Ligi’nde son haftalarda takımımızın oynadığı maçlarda galip gelsin veya son saniyelerde kaybetsin göstermiş olduğu mücadeleden son derece memnunuz. Yarın akşam da bu mücadeleyi sahaya koyup, buradan çok değerli bir galibiyet almak için çaba sarf edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz