Enes Berkay Taşkıran: Eğer İstanbul’da Kalsaydım…

0
0

Yeşilgiresun Belediyespor‘un genç oyuncusu Enes Berkay Taşkıran sezonun ortalarına doğru geldiğimiz bu dönemde basketball.com.tr‘ye özel açıklamalar yaptı.

1997 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz sezon geldiği Yeşilgiresun’da özellikle bu sezon önemli bir çıkış yakaladı ve hemen hemen herkesin beğenisini topladı. Genç oyuncunun bu performansı sadece kendisi açısından değil, Türk basketbolu açısından da büyük önem taşırken, onu izleyenler yeni bir oyun kurucunun doğuşuna tanıklık etmeye başladı.

Milli takım yolunun açık olduğu yorumları sıkça yapılan Enes, sadece işine konsantre olmuş durumda ve başka hiçbir şeyle ilgilenmeyi de en azından şimdilik düşünmüyor.

Eğer İstanbul’da Kalsaydım Bu Sorumluluğu Alamazdım

Bazı oyuncuların transfer dönemindeki İstanbul tercihleri çok eleştiri alır. En azından gelişimlerini tamamlamadan doğrudan İstanbul hedefi yanlış bulunuyor. Enes ise bu konuda örnek bir tavır sergilerken, ”İstanbul’da kalsaydım bu kadar sorumluluk, süre ve rol alabileceğimi düşünmüyordum. Hala aynı şekilde düşünüyorum. Yeşilgiresun benim için büyük fırsat oldu. Kendimi geliştirme şansım diğer takımlara göre daha yüksek. Ben de bu şansı elimden geldiğince kullanmaya çalışıyorum.” dedi.

Sadece Bu Sezona Odaklanmış Durumdayım

Önümüzdeki yaz transfer döneminin gözde oyuncuları arasında olacağı aşikar Enes’in. Ancak genç oyuncu konuyla ilgili olarak, ”Önümüzdeki sezonla ilgili şu an için hiçbir planım yok. Bu sezon önemli bizim için. Sezona odaklanmış durumdayım. Sezon bittiğinde önümüzdeki sezon neler yapacağımızla ilgili düşünürüz.” dedi.

Fundamental Eksiğim Var

Halen geliştirmesi gereken noktalar olduğunu iyi bilen Enes, ”Her zaman söylediğim gibi en büyük eksiğim fundamentalım. Bunu geliştirmem gerekiyor. Zaten dışardan da bu görülüyordur diye düşünüyorum. Bu konuda daha sıkı çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

İdolü Sergio Llull

Birçok genç oyuncunun idol olarak gördüğü isimler arasında Vasilis Spanulis ve Dimitris Diamantidis gibi isimler gelir. Hemen hemen her oyuncu bu iki ismi kendisine örnek aldığını söyler. Ancak Enes’in kendine rol model olarak aldığı oyuncunun Sergio Llull olduğunu not düşelim.

İstatistiklerini Epey Yukarı Çekti

İstatistik her şey değildir aslında. Özellikle genç oyuncuları yorumlarken istatistikler üzerinden gitmek çok sağlıklı olmayabiliyor. Ancak Enes’in rakamları çarpıcı bir şekilde yükseliyor. Bu sezon 12 maçta 24.4 dakika süre alan genç oyuncu, 10.4 sayı-1.6 asist-1.9 ribaunt ortalama yakaladı.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz