Ekonomik Kriz Yeni Sezon Öncesi Basketbolu da Derinden Vurdu

1
0

Basketbol Süper Ligi‘nde 2019-20 sezonu öncesi kulüplerin birçoğu yaşanan ekonomik kriz nedeniyle epey sarsılmış durumda.

Transfer dönemi bazı kulüpler için geçtiğimiz yazlara göre daha sessiz geçiyor. Yaşanan ekonomik kriz kulüplerin birçoğunu olumsuz etkilemiş durumda. BSL’de dün gerçekleştirilen fikstür çekiminde de, birçok yönetici yaşanan mali sorunlara dikkat çekti ve zor bir dönemden geçtiklerini vurguladı.

Dolar ve Euro’daki Yükseliş Büyük Darbe Vurdu

Özellikle yabancı oyuncularla dolar ya da euro üzerinden yapılan kontratlar, geçtiğimiz yıl yaşanan dalgalanma nedeniyle kulüplerin çıkmaza girmesine neden oldu. Her geçen gün artan dolar ve euro, evdeki hesabın çarşıya uymamasında temel nedenlerden biri haline geldi.

Yanlış Transfer Politikalarının Bedeli Ağır Oluyor

Yaşanan ekonomik krizin yanı sıra yapılan yanlış transferler de kulüplerin bocalamasında etkili oluyor. Türkiye’ye çok kaliteli yabancılar gelirken, özellikle alt seviyeye bir o kadar da kalitesiz yabancıların gelmesi kontrat çöplüğünün büyümesine yol açıyor.

Oyuncuların da Mağduriyeti Artıyor

Halen geçtiğimiz sezondan biriken ödemelerini alamayan birçok oyuncu bulunuyor. Bazı kulüpler, ödemelerde 3 ya da 5 ay geriden gelirken, yine de transfer döneminde önemli kontratların altına imza atıyor. Bu konuda herhangi bir denetim mekanizmasının devreye girmemesi de sorunun aşılamamasında çok önemli yer tutuyor.

1 YORUM

  1. “BSL’de dün gerçekleştirilen fikstür çekiminde…” değil “BSL’de dün yapılan fikstür çekiminde…” olacak doğru Türkçe. Fikstür çekimi gerçekleşmez yapılır. Şu Türkçeyi eğip bükmekten vazgeçin artık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz