Dusko Vujosevic: Gerekirse Tek Bacakla Maça Çıkarım

0
141

Dünya Kupası Avrupa Eleme Turu maçları sırasında rahatsızlanan Bosna Hersek Hersek Milli Takımı coachu Dusko Vujosevic, bir hafta önce getirildiği Belgrad’da acilen Askeri Tıp Akademisi‘ne kaldırıldı.

Böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle sürekli diyaliz tedavisinde olan Karadağ asıllı teknik adam, durumunun kötüleşmesi nedeniyle daha donanımlı bir hastane olan Belgrad Askeri Tıp Akademisi’ne taşındı.

Uzun bir süredir diyabet (şeker hastalığı) sorunu olduğu bilinen Partizan’ın 58 yaşındaki eski coach’una doktorların en az 10 günlük bir tedavi tavsiye ettikleri öğrenildi.

Sağlık durumunun hızla kötüleşip, acilen hastaneye kabul edildiği haberlerini kendi tarzında yorumlayan Vujosevic, “Hemen her okuduğunuza inanmayın, hiçbir şey bu denli dramatik değil. Şu an en önemli şey, güvenli ellerde olduğum” açıklamasını yaptı.

Hastanede yapılan kontrollerde başarılı çalıştırıcının bir ayağında kangren tehlikesi olduğu tespit edilerken, Dusko Vujosevic, “Doktorlar bana kesinlikle sakin kalmamı ve kendimi tedavi ve terapilere adamamı tavsiye ettiler. Ben de onları dinledim.’‘ dedi.

Bosna-Hersek Milli Takımı teknik staff’ı ile oyuncularıyla sürekli temas halinde olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam, “Gerekirse Bosna’yı tek bacakla yöneteceğim! Dostlarımla sürekli telefonla birlikteyim.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz