Darüşşafaka’da Doğuş Özdemiroğlu Potayı Dövüyor!

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde çıktığı 4 maçta 3 mağlubiyet alan Darüşşafaka Tekfen‘de koç Ahmet Çakı‘nın rotasyonda sürelerini arttırdığı Doğuş Özdemiroğlu hücumda felaket bir şut performansıyla oynuyor.

Çakı’nın göreve gelmesiyle birlikte ısrarla süre verdiği Doğuş, 4 maç sonunda 14.0 dakika süre aldı ve 3-17 şut isabetinde kaldı.

Tofaş Maçında Sıfır Çekti

Son oynanan Tofaş maçında 2’si ikilik, 3’ü de üçlük olmak üzere toplamda 5 şutunda da isabet bulamayan Doğuş, boş şutları da potaya yollayamadı ve başa baş geçen maçta hücumda eksi yazdı.

17 Denemede 3 İsabet

Sezon genelinde 7 iki sayı denemesinde 1 ve 10 üç sayı denemesinde sadece 2 isabet bulabilen 1996 doğumlu oyuncunun hücumdaki yetersizliği Darüşşafaka’nın zaman zaman tıkanmasına neden oluyor.

Rakip Kısalar Maçın Yıldızı Oluyor

Çakı’nın savunmaya enerji getirmesi için Doğuş’a süre verdiği biliniyor. Doğuş zaman zaman savunmada baskılı bir oyun ortaya koysa da, maçın bitiminde rakip kısaların yıldızlaşması ise başka bir sorun olarak ortaya çıkıyor.

Agresif Yapısı Tehlike Yaratıyor

Doğuş’un saha içindeki agresif yapısı ve kontrolsüz faulleri ise rakipler için sakatlanma riskine yol açarken, oyuncuya bu yönde eleştiri yapanların sayısı da hiç de az değil. Hatırlanacağı gibi geçmişte oynanan Fenerbahçe maçında Jan Vesely’i sakatlamaya yönelik müdahalesi nedeniyle genç oyuncu büyük tepki toplamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz