Daçka’nın Hedef Gösterdiği Kulüp Kafaları Karıştırdı

0
0

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Tekfen‘in bu yaz Sırbistan‘a transfer olan Mert Akay‘la ilgili ortaya attığı üçüncü takım iddiası gündeme oturdu.

Darüşşafaka, Mert Akay’la ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

”Kulübümüzce söz konusu transferin hukuksuz olmasının yanı sıra 3. bir kulüp tarafından organize edilen muvazaalı (hülle) bir transfer olduğu şüphesini uyandırmakta, Mert Akay’ın bilinçli veya bilinçsiz olarak, bonservisine sahip olması ile doğrudan veya dolaylı olarak menfaat sağlayacak çıkar grupları ile işbirliği yaptığı hissiyatımızı kuvvetlendirmektedir.”

Daçka cephesi, daha önce de benzer bir çıkışta bulunmuş ve kulüp başkanı verdiği demeçte Türkiye’den bir takımın bu işin içinde olabileceğini söylemişti.

Kartlar Açık Oynanmıyor

Darüşşafaka cephesi, üçüncü takım ihtimalini sürekli dillendirse de bu konuda kartlarını açık oynamıyor. Belki de gelebilecek olası tepkilerden çekiniyor.

Kulüpler Zan Altında Bırakılıyor

Daçka’nın resmi açıklamasında, üçüncü takım imasında bulunması birçok kulübü de zan altında bırakıyor. Her ne kadar basketbol kulislerinde hedefteki takım büyük oranda bilinse de, açık bir adres verilmemesi kafaları kurcalıyor.

Euroleague Takımı İddiası Var

Darüşşafaka, ima ettiği kulübü açıklamayınca kulislerdeki bilgiyi sızdırma riskine de kimse girmiyor. Ancak kaynakların verdiği bilgilere göre, bu takımın Euroleague’de boy gösterdiği ifade ediliyor ve bu da ihtimalleri otomatik olarak ikiye düşürüyor.

Gözler Yeniden Daçka’da

Basketbol çevreleri ise Daçka’nın elinde konuyla ilgili somut bilgiler varsa, bunu paylaşmasından ve ima ettiği üçüncü takımı da açıklamasından yana bir tutum içine girmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz