Chauncey Billups’tan Gordon Hayward’a Uyarı

0
0

Detroit Pistons‘ın efsane oyuncuları arasında yer alan günümüzün önemli yorumcularından Chauncey Billups ağır bir sakatlık yaşayan Gordon Hayward‘la ilgili açıklamalarda bulundu.

Kariyerinin bir döneminde bu tip zorlu sakatlıklar atlatan Billups, yaşadığı koşulları anlattı ve Hayward’ın da dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Billups yaptığı açıklamada, ”Bu gerçekten çok can sıkan bir durum. Bu tip şeyler her zaman en zorudur. İşin doğası gereği bir düzenin oluyor. Her gün çocuklarla çalışıyorsun, maç oynuyorsun. Ama sakatlandığın anda durum bir anda değişiyor. Kendi başına kalıyorsun ve tek başına çalışmak zorunda oluyorsun. Çocuklar ise her gün yaptığı gibi bir arada çalışıyor ve sen evde oturup TV karşısında onları izliyorsun. Bu durum seni strese sokuyor ve depresyona girme tehlikesi yaşıyorsun.” dedi.

Efsane guard, yaşadığı sakatlık sürecinin kendisini zihinsel olarak daha güçlü biri yaptığını söylerken, ”Zihinsel ve psikolojik olarak çok daha güçlü bir şekilde geri dönüş yapabiliyorsunuz. Çünkü yalnız geçirdiğiniz dönemde kendiniz hakkında çok şey keşfediyorsunuz. Bazı şeylerin çözümünü yine kendi içinizde öğrenebiliyorsunuz.” dedi.

Billups yaşadığı ağır sakatlıkların ardından kariyerinde 5 kez All-Star oldu ve Pistons’ın 2004 şampiyonluğunda ise 28 yaşında Finallerin MVP’si ödülünü aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz