Ceza Kime; Seyircisiz Maça Büyük Tepki Var!

5
0

Basketbol Süper Ligi‘nin ikinci haftasında Fenerbahçe Beko‘nun 84-75 kazandığı Gaziantep Basketbol maçı öncesi ve sonrası mücadelenin seyircisiz oynanmasına tepkiler vardı.

Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maç doğal olarak kimseye pek tat vermedi. Gaziantep’in müthiş mücadelesi, Nando De Colo’nun resitali ve saha içinde her iki koçun taktik savaşı sessiz gecede adeta gölgelendi.

Maç öncesi Gaziantep cephesi de seyircili bir maçın daha heyecanlı olacağını belirtirken, maçtan sonra Fenerbahçe koçu Zeljko Obradovic bu durumun herkesi rahatsız ettiğini vurguladı ve basketbolun olumsuz etkilendiğini söyledi.

Sosyal medyada da birçok basketbolsever, Avrupa’nın en iyisi iddiasında olan bir ligin seyircisiz maç oynatmasına ve bu nedenle herkesi cezalandırmasına tepki gösterdi.

5 YORUMLAR

  1. Gerçekten komik bir haber olmuş. Cezanın farklı türlerde alternatifi olabilir miydi bunu irdelemiş olsa en azından kabul edilebilirdi belki ama açık açık Anadolu Efes serisinde yaşananlar önemli değil kuralları bir kenara atıp ceza vermeyelim düşüncesinin olduğu bir haber. Fuat Bey’e tavsiyem bu haberi yaparken çok değil 4 ay önce yaşanan olaylara bir göz atsın.

  2. Asıl komik olan Fb ye 5 maç ceza verilmesi. Geçen sezon Gs-Fb maçında Fb aleyhine onca küfür edildi sonuç seyircisiz oynama cezası yok. Bjk-Efes maçında efes hocasına neredeyse saldıracaklardı tbf nerdeydi o zaman? Efes hocasının yaptıklarına niye ceza yok peki? Herifin yapmadığı kalmadı, basketbolun içindekiler onu iyi bilir, 35 yıldır basketbolun içindeyim hocanın rakip taraftara küfür ettiğini, rakip başkana abuk sabuk laflar ettiğini ilk defa gördüm.4 ay önceki seride Obradovic’e sırpça küfür edenlere niye ceza yok madem? Ayrıca final serisinde ne yaşandı, saldırı mı oldu, adam mı vuruldu, kavga mı çıktı? Küfür edildi o kadar. Bunun cezası da seyircisiz oynama olamaz. İnsan kalitemiz ortadayken 5 maç seyircisiz ceza basketbolu vurur. Sponsorlar yatırım yapmaz, kulüplerin bütçeleri düşer, istenilen paralara yayın hakkı satılmaz. Hangi büyük ligde seyircisiz oynama cezası var ki bizde var? Bunu haber yapmak niye ağrına gitti? Sen de efes ve ergin sevici misin? Ksk taraftarları da efes hocasına boyuna salladılar ceza almadılar buna ne diyeceksin? Ceza olmalı ama bu seyircisiz oynama cezası olmamalı ve herkese eşit olmalı.

  3. Şuursuz Fenerbahçenin ergen seyircileri, asla takımları kadar kaliteli olamadılar, ona buna küfür ederek basketbolun seviyesini yerlere taşımaya çalıştılar, futbol maçlarına değil artık adıni öğrenemedikleri salonlara gidiyorlar(hala stad diyor çoğu), basketbol kültüründen bihaber tuhaf adamlar sonra da ağlıyorlar neden seyircisiz oynuyoruz diye, seyirciniz adam olsaydı da küfür etmeseydi, şampiyon takımın kocuna hep bir ağızdan. Melih Mahmutoglu seni de unutmadık, agzi bozuk, zihniyeti bozuk adam.

  4. Olmayan akıllarıyla Fenerbahçe’ye şuursuz, taraftarlarına ergen deyip sahip olamadıkları ve asla olamayacakları basketbol kültüründen ! bahsedenler önce kendilerine baksın sonra takımlarına. Senin taraftarın adam mı ki başkasına laf söylüyorsun? Daha düne kadar ortada yoktunuz. Biz de taraftara küfreden daha birçok haltı yiyen ağzı ve zihniyeti bozuk güya hocayı ve senin gibi sahibinin sesi şakşakçıları unutmadık merak etme.

  5. Fener-Efes serisinde bir grup seyirci daha salona girmeden Ergin Ataman aleyhine küfürlü tezahürat ile girmişlerdi. Ne yöneticiler ne de polis müdahale etmemişti. Bugün bu ceza kime sorusunda şikayet mercii federasyon değil olayların bu şekilde devam etmesini meşru kılan fb kulübüdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz