Candace Parker: Sabırsızlanıyorum

0
74

Fenerbahçe’nin yeni transferi Candace Parker, FBTV’ye yaptığı açıklamalarda sarı-lacivertli formayı giymek için sabırsızlandığını ifade etti.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Candace Parker kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Parker, burada olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, Fenerbahçe’nin hem ligde hem de Avrupa’da şampiyon olması için elinden geleni yapacağını açıkladı.

İşte programdan satır başları:

Sarı-Lacivertlilerin ABD’li yıldızı Candace Parker, “Uzun zamandır deniz aşırı ülkelerde oynadım. 6 sene Rusya’da forma giydim. Fenerbahçe her zaman takip ettiğim ve sevdiğim bir kulüptü ve hep kafamda vardı. Teklif gelince çok sevindim. Lavender ve Gruda buranın çok güzel bir şehir Fenerbahçe’nin de çok büyük bir kulüp ve taraftarının çok ateşli olduğunu söylediler. Bir an önce Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlanıyorum. Sayın Başkanımıza ve transferde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe ile ilgili ilk tecrübesini Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Euroleague finalinde yaşadığını belirten Parker, “Final maçında Fenerbahçe taraftarının oradaki coşkusunu görmüştüm. Şu anda o taraftarın benim arkamda olacağını düşünmek müthiş bir duygu. Sosyal medyadan müthiş hoş mesajlar geldi. Adeta mesaj yağmuruna tutuldum. Onların artık arkamda olmasından çok mutluyum” dedi.

Lavender ve Gruda ve Quigley’i iyi tanıidığını belirten Parker, “ Çok fazla oyuncuyu tanıyor olmam büyük avantaj. Adaptasyon sürecinin fazla uzun olmayacağını biliyorum. Önümüzde bir Avenida serisi var. Hızlı bir tempoda olaya adapte olup elimden geleni yapacağım ve Final-Four’da da katkılarım olacak” dedi.

Ancak Final Four öncesinde Avenida serisini düşünmeleri gerektiğini belirten Candace Parker, “Basamak, basamak gitmeliyiz. Önce Avenida’yı geçip adımızı Final-Four’a yazdıralım. Elbette kapasitemiz var ama öncelikle önümüzdeki maçı düşünüyoruz. Fenerbahçe’nin hem ligde hem de Avrupa’da şampiyon olması için elimden geleni yapacağım” dedi.

“WNBA en önemli hayalimdi”

Kardeşi Anthony Parker ve babasının basketbolcu olmasında büyük payı olduğunu söyleyen Candace, futbol oynamasının da basketbola geçişte fayda sağladığını kaydetti. 14 yaşında smaç basmaya başladığını belirten Candace “Abim potaya basmaya ancak 16 yaşında başlamış. Onunla rekabet halindeydim. Tenis topuyla potaya basma antrenmanları yapardım” dedi.

“WNBA önemli hayallerimden biriydi ve en önemli oyuncularından biri olmayı hayal ediyordum. Futbolla başladım yeteneklerimi geliştirdim, tüm farklı pozisyonlarda oynamayı ve çok yönlü bir basketbolcu olmayı başardım” diyen Parker,  sütlacın en sevdiği tatlı olduğunu belirtti ve taraftara “Salı günü çok önemli bir maçımızı var. Sezonun geri kalanında size çok ihtiyacımız var. Şampiyonluk için elimizden gelenin yapacağız” mesajı vererek sözlerini tamamladı.