Burak Gören: Başımızı Dik Tutacağımız İşler Yaptık

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u 80-62’lik skorla geçen Türk Telekom‘da koç Burak Gören önemli açıklamalarda bulundu.

Gören açıklamasında, ”Çok ihtiyacımız olan bir galibiyet aldık. Ligde üst üste çok fazla maç kaybettik ama kaybederken de çok şanssızlıklar yaşadık. Geçen hafta kaybettiğimiz bir maç var ki, basketbol literatürüne geçer, 100 defa oynansa böyle kaybedilmez. Bugün çok istiyorduk, baskı da vardı ama maçın tamamına yakınını çok iyi oynadık.” dedi.

Üst üste gelen mağlubiyetler sonrası psikolojik olarak yıprandıklarını da ifade eden Gören, ”Biz bu dönemde çok üzüldük ama sadece üzülmek bizim işimiz değil. Üzülürken de önlem almaya gayret ettik. Bu benim Telekom’daki üçüncü senem, üç sezonda başımızı dik tutabileceğimiz çok önemli işlere imza attık. İnşallah bu bir başlangıç olur. Beklediğimiz galibiyet sayısının 1-2 maç altındayız, bu da bir gerçek. Şampiyonlar Ligi’nde çok iyi gidiyoruz ve ligde de playoff potasına gelmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hem Avrupa’da hem de ligde oynamanın zorluğuna da dikkat çeken tecrübeli koç, ”Her takımın içinde bulduğu zorluklar var. Bizim de içinde bulunduğumuz zorluluklar oluyor. Genç ve yeni bir kadroyla üç günde bir Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi oynuyoruz. İki tane kazanmamız gereken maçı, Şampiyonlar Ligi dönüşü çok zor şartlarda geldiğimiz dönemlerde kaybettik. Takımın çalışmasından, hırsından ve birlikte oynama isteğinden yana sıkıntımız olmadığını da gördük. Yolumuza devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz