Beşiktaş Koçu Dusko Ivanovic’ten Sessiz Devrim

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Japan‘da tecrübeli koç Dusko Ivanovic zorlu bir dönemden geçen takımını ayakta tutmaya çalışıyor.

Maddi olarak sıkıntılı bir dönemden geçen Beşiktaş’ta bu yaz göreve gelen Ivanovic, özellikle yerli oyunculara gösterdiği güven ve onlara verdiği sürelerle alkış alıyor. Geçen sezona göre daha düşük bir bütçeyle yola çıkan siyah-beyazlılar, tecrübeli koçla zorlu virajı sağlam bir şekilde almaya çalışıyor.

Hak Edene Hakkını Veriyor

Ivanovic göreve geldiği günden bu yana hiçbir oyuncunun pasaportuna bakmadan tamamen performansa dayalı bir rotasyon uyguluyor. Gününde olan oyuncunun ismine bakmadan süresini kesmeyen ve statik rotasyonların dışına çıkan tecrübeli koç, adil yönetimiyle de oyuncuların güvenini kazanmış durumda.

Kenardakilerin Pasını Attı

Geçtiğimiz sezon rotasyonun tamamen dışında kalan birçok oyuncuyu yeniden kazanan Ivanovic, yaptığı her açıklamada Türk oyunculardan övgüyle bahsederken, onları kazanmak için gereken çabayı da gösterdi ve bunun da meyvelerini almaya başladı.

Kenan Sipahi’yi Yeniden Devreye Soktu

Geçtiğimiz sezon maç başına 17.5 dakika süre alarak 4.8 sayı-3.2 asist-2.1 ribaunt ortalama yakalayan Kenan Sipahi, bu sezon Ivanovic döneminde 24.8 dakika süre aldı ve 8.8 sayı-3.7 asist-3.3 ribaunt ortalama yakaladı. Süresiyle birlikte istatistiklerini de yukarı çeken Kenan, Ivanovic’in etkisini gösterdiği en önemli oyuncuların başında geliyor.

Can Maxim Mutaf’a Hayat Verdi

Geçtiğimiz sezon 19 maçta 8.4 dakika süre kalan ve 2.6 sayı ortalamayla oynayan Can Maxim Mutaf da tecrübeli koçla birlikte çıkışa geçti. Can, bu sezon 13.6 dakika süre alarak 9.0 sayı-1.2 asist-2.2 ribaunt ortalama yakaladı.

Her Oyuncudan Faydalanmaya Çalışıyor

Yine geçtiğimiz sezon rotasyondaki süreleri epey düşüş gösteren ve maç başına 10.1 dakika süre alan Erkan Veyseloğlu, Ivanovic döneminde 23.2 dakika süre aldı. Keza geçen sezon çok fazla süre alamayan Samet Geyik ve Ömer Utku Al gibi isimler de Ivanovic’le birlikte rotasyonun parçası olmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz