Berk Uğurlu: Avrupa’da Oynamak ve Ülkemi Temsil Etmek İsterim

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın genç oyuncusu Berk Uğurlu kariyeri ve hedefleriyle ilgili FIBA‘nın resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

İki kulvarda da yarışa devam ettiklerini söyleyen genç oyun kurucu, ”Hem FIBA Avrupa Kupası hem de Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde çok kritik bir durumdayız. İki tarafta da hataya yer yok. Bu yüzden daha dikkatli davranıyoruz ve daha çok çalışıyoruz.” dedi.

Karşıyaka’da Kendimi Çok Geliştirdim

Karşıyaka’da kariyerinin en iyi dönemlerini geçiren Berk Uğurlu, ”Karşıyaka’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu sene sonu için bir şey diyemem, sene sonunda ne olacağını göreceğiz ama tabii ki burada kalmak da isterim. İki senede oyunumu ve kendimi çok geliştirdim. Burası oyuncuların kendilerini geliştirmeleri için çok uygun bir yer. Bunun birçok örneği var. Mesela Bobby Dixon. O da burada kendini gösterdikten sonra çıkış yaptı. Bu benim için de geçerli. Her geçen gün kendimi geliştiriyorum.” dedi.

A Milli Takım’da Oynamak Benim İçin Büyük Bir Onur

A Milli Takım’da da boy gösteren 1996 doğumlu oyuncu, ”A Milli Takım formasını giymek benim için büyük bir onur. Bu pek çok insana nasip olmuyor. Dünya Kupası Elemeleri’nde 24 oyuncumuz vardı. 24 kişiden biri olmak benim için inanılmaz bir gurur. Milli Takım forması giymekten çok mutluyum ve son iki maçta önemli dakikalar da aldım. Benim için çok önemliydi, çok fazla tecrübe kazandım. Ayrıca bana güvendiklerini gördüm.” dedi.

Avrupa’da Oynamak İsterim

Berk Uğurlu, kariyer hedefleriyle ilgili olarak ise, ”Avrupa’daki üst düzey bir kulüpte oynayarak ülkemi temsil etmek, orada iyi bir Türk oyuncu olmak istiyorum. Ayrıca Milli Takımda oynamaya devam etmek ve A Milli Takımla madalyalar kazanmak istiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz