Battal Durusel Son Yolculuğuna Uğurlandı

0
0

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı‘nın 1974-1975 sezonunda kazandığı ilk şampiyonlukta siyah-beyazlı kadroda yer alan ve dün vefat eden Battal Durusel son yolculuğuna uğurlandı.

Durusel için Vodafone Park’taki kulüp binasında bir tören düzenlendi.

– Forması tabutun üstüne örtüldü

Kulüp binasında düzenlenen tören sonrasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Durusel’in cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Battal Durusel’in Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine Beşiktaş’ta oynarken giydiği forması da örtüldü.

– Orman: Çok önemli bir büyüğümüzü kaybettik

Törende bir konuşma yapan başkan Fikret Orman, “Bizim için çok üzücü bir gün. Çok önemli bir büyüğümüzü kaybettik. Bize sporcunun, nazik insanın, dürüstlüğün ne olduğunu öğreten kişiydi. Beşiktaş camiasının başı sağ olsun.” dedi.

Durusel’in takım arkadaşlarından Hasan Arat da “Battal abi çok özel bir insandı. Takım arkadaşları olarak buradayız. Beşiktaş’ı bize sevdiren ve bu değerleri bize öğreten bir insandı. Onu uğurlamak bize acı geliyor, kendisini özleyeceğiz. Hep içimizde yaşayacak.” şeklinde konuştu.

– Türkoğlu: Değerli insanları kaybetmek bizi üzüyor

Battal Durusel’i kaybetmelerinin kendileri için çok üzücü olduğunu söyleyen TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hepimizin başı sağolsun. Battal abi sporculuk ve yöneticilik hayatında Türk basketboluna büyük emekleri olmuş bir isim. Geçen ayki milli maça kadar sporun içinde olan, fikirlerini paylaşan ve bize yardımcı olan büyüğümüzdü. Yakın zamanda Doğan Hakyemez’i de kaybettik. Ona da rahmet diliyorum. Böyle değerli insanları kaybetmek bizi üzüyor. Umarım mekanları cennet olur.” ifadelerini kullandı.

TBF Üst Yöneticisi Ömer Onan ise “Battal abi basketbol camiasına, Beşiktaş’a ve milli takıma çok hizmet etmiş bir isim. Duruşu, karakteri, kişiliği örnek alınan bir insandı. Bu yaz Doğan abiyi de kaybettik, ikisi de bizi çok üzdü. Basketbol camiamızın başı sağ olsun.” şeklinde görüş belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz