Basketbol Süper Ligi’nde 3 Takımın Henüz Galibiyeti Yok

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nde ilk 3 hafta geride kalırken Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka yenilgisiz olarak zirvede yer alan iki takım konumunda.

Sigortam.net İTÜ Basket, Arel Üniversitesi Büyükçekmece ve Bahçeşehir Koleji ise geride kalan 3 haftada henüz galibiyet yüzü göremeyen takımlar arasında.

İTÜ Basket 3 Maçta Toplam 311 Sayı Yedi

Ligin ilk haftasında Fenerbahçe’ye 90-57’lik skorla kaybeden İTÜ Basket ardından Tofaş’a 123-80 ve Darüşşafaka Tekfen’e de 98-61’le kaybetti.

Son hafta lige alınmasına karar verilen İTÜ’nün, BSL seviyesinde yetersiz bir kadroyla mücadele ettiğini ve bu nedenle oynadığı maçlarda hiçbir direnç gösteremediğini not etmek gerekiyor.

Ciddi takviyelerin gelmemesi durumunda takımın geleceğe dair umut vermediği de aşikar.

Arel Üniversiyesi Büyükçekmece’de Sıkıntı Büyük

Geçtiğimiz sezonda benzer şekilde maddi sorunlarla boğuşan Arel Üniversitesi Büyükçekmece aynı sorunları yeni sezonda da yaşıyor.

Ligin ilk 3 haftalık bölümünde maddi sorunlar yine baş gösterirken, bu da teknik ekibin ve mevcut kadronun durumunu olumsuz etkiliyor. Saha sonuçları da bunun getirisi olarak karşımızda duruyor.

Büyükçekmece ilk hafta evinde Daçka’ya 92-85 kaybederken, ikinci hafta Pınar Karşıyaka’ya 80-59 ve geçtiğimiz hafta da Ormanspor’a 84-64 kaybetmişti.

Bahçeşehir’de Çanlar Stefanos Dedas İçin Çalıyor

İlk 3 haftada galibiyet yüzü göremeyen Bahçeşehir Koleji ise en çok şaşırtan takımlar arasında yer alıyor.

İlk hafta evinde Beşiktaş’a 80-75 kaybeden Bahçeşehir, ikinci hafta deplasmanda Galatasaray Doğa Sigorta’ya 85-76 ve geçtiğimiz hafta da yine evinde Afyon’a 87-82’lik skorlarla kaybetti.

Özellikle Afyon maçının son çeyreğinde adeta stop düğmesine basan Bahçeşehir, dağınık görüntüsü ve kopuk basketboluyla sıkıntılı bir performans gösteriyor. Stefanos Dedas, önümüzdeki günlerde takımı toparlayamaması halinde oklar yavaş yavaş kendisine doğru yönelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz