Basketbol Süper Ligi Dünyanın En İyi 3.Ligi

0
711

Spor Toto Basketbol Süper Ligi, ESPN tarafından yapılan araştırma sonrası dünyanın NBA dışındaki en iyi 3.ligi seçilmeyi başardı.

Daha önce NCAA’de coachluk yapmış isimlerden olan Fran Fraschilla, ESPN için “NBA Dışındaki En İyi 12 Lig” temalı bir araştırma yaparken üçüncü sırada da Spor Toto Basketbol Süper Ligine yer verdi.

Daha önce Manhattan, St. John’s ve New Mexico’da coachluk yapmış olan ve şu an uluslararası oyuncular için draft uzmanlığı yapan Fraschilla en iyi lig olarak “Futboldaki Şampiyonlar Ligi” benzetmesi yapılan Euroleague’i seçerken İspanya ACB Ligi ardından da üçüncü sıraya Basketbol Süper Ligini koydu.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe‘nin Avrupa’nın en iyi takımlarından olduğuna vurgu yapan Fraschilla, ligin finansal gücünün gittikçe arttığını ve bu sayede yakında İspanya Liginin de üstüne çıkabileceğini de belirtmiş oldu. İşte NBA dışındaki 12 ligin belirlendiği o liste :

1- Euroleague
2- İspanya ACB Ligi
3- Basketbol Süper Ligi
4- VTB Ligi
5- Almanya Ligi
6- İtalya Ligi
7- Fransa Ligi
8- Adriyatik Lig
9- Yunanistan Ligi
10- Avustralya Ligi
11- Litvanya Ligi
12- Çin Ligi

[fav-module-7 module_7_type=”three_columns” hide_title=”show_title” posts_limit=”6″ custom_title=”Diğer Gelişmeler” image_size=”370_277″ module_space=”” module_meta=”false” author_name=”1″ time_diff=”1″ post_date=”0″ post_time=”0″ post_view_count=”1″ post_comment_count=”1″ text_align=”” module_bg=”” module_padding=””]