Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakiplerimiz Belli Oldu

0
0

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 2019-20 eleme turları ve normal sezonu için resmi kura çekimi töreni İsviçre’nin Mies bölgesindeki Basketbol Evi’nde gerçekleşti.

BCL’in 2019-20 eleme turları ve normal sezonu için resmi kura çekimi töreni İsviçre’nin Mies bölgesindeki Basketbol Evi’nde gerçekleşti. Gelecek sezon BCL’de mücadele edecek Bandırma İhtisas BK, Beşiktaş Sompo Japan, Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom’un normal sezondaki grup ve rakipleri de gerçekleşen kura çekimiyle belli oldu.

Normal sezona eleme oynamadan, direkt gruplardan başlayacak olan dört Türk takımından Bandırma İhtisas BK ve Beşiktaş Sompo Japan kura çekimine seri başı olarak katılırken Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom seri başı olmadan katıldı.

BCL’de normal sezon grupları şu şekilde oluştu:

A Grubu

Türk Telekom
Baxi Manresa (İspanya)
Dinamo Sassari (İtalya)
Filou Oostende (Belçika)
SIG Strasbourg (Fransa)
Unet Holon (İsrail)
Keravnos/Bakken Bears/Lietkabelis Elemelerinin Galibi
Karhu Basket Kauhajoki/Tsmoki-Minsk/Polski Cukier Torun Elemelerinin Galibi

B Grubu

Bandırma İhtisas BK
AEK Atina (Yunanistan)
Anwil Wloclawek (Polonya)
Pau Orthez (Fransa)
Hapoel Jerusalem (İsrail)
Rasta Vechta (Almanya)
Södertälje Kings/Balkan Botevgrad/Telenet Giants Antwerp Elemelerinin Galibi
Kapfenberg Bulls/Kyiv-Basket/San Pablo Burgos Elemelerinin Galibi

C Grubu

Gaziantep Basketbol
Brose Bamberg (Almanya)
CEZ Nymburk (Çekya)
Iberostar Tenerife (İspanya)
Peristeri Vikos Cola (Yunanistan)
VEF Riga (Letonya)
SL Benfica/Donar Groningen/Mornar Bar Elemelerinin Galibi
Z-Mobile Prishtina/Legia Warszawa/Nizhny Novgorod Elemelerinin Galibi

D Grubu

Beşiktaş Sompo Japan
Basket Zaragoza (İspanya)
Happy Casa Brindisi (İtalya)
JDA Dijon (Fransa)
Neptunas Klaipeda (Litvanya)
PAOK (Yunanistan)
Falco Szombathely/CSM CSU Oradea/Ventspils Elemelerinin Galibi
Inter Bratislava/Fribourg Olympic/Telekom Baskets Bonn Elemelerinin Galibi

BCL’de bu yıl eleme turlarından gelecek 8 takımın, doğrudan katılacak 24 kulüple birleşmesi ile toplam 32 takım normal sezonda mücadele edecek. Normal sezonda grubunu ilk dörtte bitiren takımlar Son 16 Turu’na yükselecek. Grup maçları rövanş usulü oynanacak.

BCL’in ilk eleme maçları 17-20 Eylül’de, ikinci eleme maçları 26-29 Eylül’de oynanacak olup normal sezon 15 Ekim’de başlayacak.

Kura çekiminde eleme turları ise şu şekilde oldu:

İlk Eleme Turu

Inter Bratislava (Slovakya) – Fribourg Olympic (İsviçre)
Karhu Basket Kauhajoki (Finlandiya) – Tsmoki-Minsk (Belarus)
Södertälje Kings (İsveç) – Balkan Botevgrad (Bulgaristan)
Kapfenberg Bulls (Avusturya) – Kyiv-Basket (Ukrayna)
Falco Szombathely (Macaristan) – CSM CSU Oradea (Romanya)
Z-Mobile Prishtina (Kosova) – Legia Warszawa (Polonya)
SL Benfica (Portekiz) – Donar Groningen (Hollanda)
Keravnos (KKTC) – Bakken Bears (Danimarka)

İkinci Eleme Turu

(Keravnos/Bakken Bears) Galibi – Lietkabelis (Litvanya)
(SL Benfica/Donar Groningen) Galibi – Mornar Bar (Karadağ)
(Karhu Basket Kauhajoki/Tsmoki-Minsk) Galibi – Polski Cukier Torun (Polonya)
(Falco Szombathely/CSM CSU Oradea) Galibi – Ventspils (Letonya)
(Södertälje Kings/Balkan Botevgrad) Galibi – Telenet Giants Antwerp (Belçika)
(Kapfenberg Bulls/Kyiv-Basket) Galibi – San Pablo Burgos (İspanya)
(Z-Mobile Prishtina/Legia Warszawa) Galibi – Nizhny Novgorod (Rusya)
(Inter Bratislava/Fribourg Olympic) Galibi – Telekom Baskets Bonn (Almanya)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz