Assem Marei: Önümüzdeki Sezonla İlgili Şimdilik Bir Planım Yok

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka‘da bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Assem Marei önemli açıklamalarda bulundu.

Marei, basketball.com.tr’ye yaptığı açıklamada, ikinci devrede daha farklı bir noktada olacaklarını söyledi.

İyi bir takıma sahip olduklarını söyleyen Mısırlı oyuncu, başta Berk Uğurlu olmak üzere oyun kuruculardan aldıkları katkının ve sistemin verimli işlediğini söyledi.

Sisteme Dayalı Oynuyoruz

Marei, ”Çok iyi bir takımımız var. Takımda bize çok iyi katkılar sağlayan, topu iyi çeviren guardlara sahibiz. Sisteme dayalı oynuyoruz ve bu da bize başarıyı getirmede yardımcı oluyor.” dedi.

İlkan Karaman Gibi Oyunculara İhtiyaç Var

İlkan Karaman’la iyi bir ikili olduklarını vurgulayan tecrübeli pivot, ”İlkan çok iyi bir oyuncu ve benim de yakın bir arkadaşım. Takımda her zaman onun gibi fiziksel mücadele yönü yüksek, ribauntlarda etkili oyunculara ihtiyacınız vardır.” dedi.

Pınar Karşıyaka’ya Odaklandım

Marie, gösterdiği performansla önümüzdeki sezon Euroleague seviyesinde oynayabileceği yönündeki yorumlar için ise, ”Önümüzdeki sene için henüz herhangi bir planım yok, şimdilik Karşıyaka’ya odaklanmış durumdayım.” dedi.

1992 doğumlu oyuncu, BSL’de 13 maçta 18.7 sayı-10.8 ribaunt-1.7 asist ortalama yakalarken, Avrupa’da ise 9 maçta 13.6 sayı-9.1 ribaunt-1.3 asist ortalama yakaladı.

Kadir Haşıl / basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz