Anadolu Efes’i Vassilis Spanoulis Yıktı

0
0

THY Euroleague’in 15. haftasında Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuk ettiği Olympiakos’a boyun eğdi: 59-56. Maçın bitimine 1 dakika parkeye kala sahneye çıkan Vassilis Spanoulis, Lacivert-Beyazlıları yıkan üçlüğü gönderdi.

İlk 3 dakikada skor bulamayan Olympiakos karşısında Anadolu Efes, Errick McCollum ve Vladimir Stimac’tan isabetler kaydetti. Ev sahibi ekip, skoru 4-0’a getirdi. İyi savunmasını hücumda devam ettiremeyen Efes karşısında Olympiakos, Brian Roberts ve Kyle Wiltjer’le öne geçti: 7-4. McCollum ve Krunoslav Simon’dan skor bulan Lacivert-Beyazlılar, savunmada ise rakibini durduramadı. Spanoulis, Wiltjer, Roberts ve Thompson dörtlüsünden sayı üreten Yunan ekibi, 52 saniye kala farkı çift hanelere çıkardı: 17-7. Bryant Dunston, bulduğu isabetle çeyreğin skorunu belirledi. İlk 10 dakikayı önde kapatan taraf Olympiakos oldu: 17-9.

Simon, Bryant Dunston ve Derrick Brown ile skor bulan Anadolu Efes’e Olympiakos, Hollis Thompson’la yanıt verdi. Anadolu Efes, 13. dakika geride kalırken skoru 22-16’ya getirdi. Vangelis Mantzaris ile serbest atış çizgisinden boş dönmeyen Olympiakos karşısında ev sahibi ekip, Derrick Brown ve Josh Adams’la skor buldu. 5.37 kala gelen TV molasına Olympiakos önde girdi: 24-20. Mola dönüşünde Olympiakos 9-4’lük bir seri yakaladı. Anadolu Efes, 3 dakika boyunca sadece 2 saha içi isabet bulunca; coach Ergin Ataman mola istedi. Son 2 dakikaya Olympiakos önde girdi: 33-24. Son bölümde Krunoslav Simon’dan serbest atış isabeti bulan Anadolu Efes, periyodun skorunu belirledi. Olympiakos soyunma odasına 33-25 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe Anadolu Efes, Errick McCollum’un 4-0’lık serisiyle başladı. Skor 33-29’a gelince; Olympiakos Coach’u Ioannis Sfairopoulos, erken bir mola aldı. Yunan ekibi, mola dönüşünde Spanoulis ve Thompson’dan isabetler buldu. Çaldığı topları kullanamayan ev sahibi ekip, arka arkaya 2 boş hücumdan da boş dönünce farkı kapatma şansını kaçırdı. Son 5.13’e Kırmızı-Beyazlılar önde girdi: 37-31. Sahneye çıkan Errick McCollum, arka arkaya 5 sayı buldu. Anadolu Efes, 4.32 kala farkı 1’e indirdi: 37-36. Vassilis Spanoulis, Lacivert-Beyazlıların havaya girmesini engelleyen üçlüğü gönderdi: 40-36. Simon, gecikmeden yanıtı verdi: 40-39. Son 2 dakikalık bölümde Janis Strelnieks ve Hollis Thompson’dan skor bulan konuk ekip, skoru 45-39’a getirdi. Bu aynı zamanda üçüncü çeyreğin de skoru oldu.

Krunoslav Simon’ın arka arkaya gelen isabetleriyle final periyoduna başlayan Anadolu Efes, farkı 3’e indirdi: 47-44. Son çeyrekte sadece Georgios Bogris’ten isabet bulabilen Olympiakos karşısında Errick McCollum’dan isabet bulan Lacivert-Beyazlılar 6.30 kala öne geçti: 48-47. Jamel Mclean ile serbest atış çizgisinden 2’de 2 ile dönen Olympiakos’a Anadolu Efes, Simon’ın Sinan Erdem Spor Salonu’nu ayağa kaldıran smacıyla yanıt verdi. 4.19 kala gelen TV molasına Anadolu Efes önde girdi: 52-49. Vladimir Stimac ile skor bulan ev sahibi ekibe Olympiakos, serbest atış çizgisinden cevap verdi. Son 2.30’a Anadolu Efes önde girdi: 54-53. Çeyreğin bitimine 1.39 kala dipçizgiden Ioannis Papapetrou, üçlüğü gönderdi ve Olympiakos’u öne geçirdi: 56-54. Spanoulis, bitime 1 dakika kala üçlüğü gönderdi ve coach Ergin Ataman’a mola aldırdı. Son 1 dakikaya Yunan ekibi önde girdi: 59-56. Son bölümde McCollum ve McLean’in karşılıklı isabetleri maçın skorunu belirledi. Olympiakos parkeden galibiyetle ayrıldı: 61-58.

Anadolu Efes’te Krunoslav Simon 17 sayı, 7 ribaund, 4 top çalma ve 1 top kaybıyla öne çıktı. Lacivert-Beyazlılarda Errick McCollum 16 sayı, 5 ribaund, 4 asist ve 3 top kaybıyla oynadı. Derrick Brown da 11 sayıyla oynadı.

Olympiakos’ta Vassilis Spanoulis 12 sayı, 4 ribaund, 4 asist ve 5 top kaybıyla oynarken; Hollis Thompson 11 sayı ve 5 ribaund ile maçı bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz