Almanya – Fransa Karşılaşmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

0
287

Eurobasket 2017’de son 16 heyecanı bugün başlıyor. A Grubu’nu 3. sırada bitiren Fransa ile B Grubu’nu 2.sırada bitirmeyi başaran Almanya’yı karşı karşıya geliyor. İşte TSİ 15:15‘te başlayacak son 16’nın en çekişmeli karşılaşmalarından olması beklenen mücadelede dikkat edilmesi gerekenler:

Almanya – Fransa

Bir tarafta Nando De Colo, diğer tarafta Dennis Schröder… Turnuvanın en heyecan verici maçlarından biri: Almanya-Fransa mücadelesi!

Avrupa kupası yolunda en büyük başarısına 1993 yılında Avrupa Şampiyonluğu ile ulaşan Almanya, eksikleriyle geldiği EuroBasket 2017 mücadelesinde B grubunu 2. olarak tamamladı. Son 16 da Fransa ile karşılaşacak olan Alman Milli takımının en önemli silahı kuşkusuz Dennis Schröder olacak. Schröder’in hücumdaki deliciliği kadar, savunmada da topa yaptığı baskı çok üst seviyede. Boyalı alandaki akıllı oyunlarıyla faul almayı çok iyi bilen Schröder, maç başına %88 ile attığı serbest atışlarla da Fransa’yı bir hayli zorlayacak gibi görünüyor. Fransa tarafına baktığımızda takımın liderliğini hızlı driplingleri ve üst düzey crossover ile CSKA’nın yıldızı Nando De Colo üstlenmiş durumda. Yıllardır Avrupa mücadelesinde İspanya’ya meydan okuyan Fransa bu turnuvaya hücumdaki lideri Tony Parker ve savunmadaki en büyük silahları Rudy Gobert olmadan geldi. Turnuva başında bir grubun favorisi diğer grubun ise eksiklerinden dolayı ilerleyemeyeceğini düşündüğü Fransa, özellikle Slovenya maçındaki farklı yenilgisiyle kafaları karıştırmaya devam ediyor. Top 16’nın en heyecan verici karşılaşmalarından olan Almanya-Fransa mücadelesini kaçırmamanınız öneririz.

HAZIRLAYAN: Tuğçe ÖZDENOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz