Alıntı Şartları

basketball.com.tr üzerinde yayınlanan tüm içerikler, başta 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu olmak üzere yasal mevzuat kapsamında korunmaktadır. Web Sitesi üzerinde yayınlanan içerikler sadece basketball.com.tr’den yazılı izin alınarak verilen izin kapsamında kullanılabilir. Web Sitesi üzerinde yayınlanan içerikleri basketball.com.tr’den izin almaksızın herhangi bir şekilde kullanmanız durumunda başta 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu olmak üzere yasal mevzuat kapsamında hukuki ve cezai sorumluluğunuz doğar.
Basketball.com.tr olarak bilginin her zaman açık dolaşımından ve özgürlükten yanayız. Bu sebeple sitemizde yer alan içeriklerimizin daha geniş kitlelere ulaşması için, standart fikri mülkiyet haklarını biraz esnettik.
Bu sebepten ötürü basketball.com.tr’de yer alan içerikleri aşağıdaki kurallara göre başka bir sitede yayınlayabilirsiniz.
1. İlgili haber veya içerik tamamıyla kopyalanarak alınmalı, üzerinde değişiklik yapılmamalıdır
2. Haberin altında, orijinal habere doğrudan bir bağlantı verilmelidir (Aktif link). Bunu yapmak çok kolay, zira haberlerin en altındaki yazar kısmını da kopyalamak bu iş için yeterlidir.