Ali Muhammed Çekya’yı Son Saniyede Yıktı

1
4006

2017 Avrupa Şampiyonası‘na hazırlanan A Milli Erkek Takımımız hazırlık maçı kapsamında bu akşam Çekya karşısına çıktı.

İtalya’daki hazırlık turnuvasında iki maçını da kaybeden Millerimiz, bu akşam Çekya karşısında son çeyrekte oldukça zorlanmasına rağmen, maçı son saniyede bulduğu üçlükle 67-66’lık skorla kazandı.

Maça iyi başlayan Millerimiz, ilk çeyrekte rakibi karşısında 5 sayılık fark yakaladı ve bu çeyreği 21-16’lık skorla önde tamamladı. İkinci çeyrekte bir ara hücumda tıkanan Millerimiz, Çekya’nın kontrolü eline almasına engel olamadı ve özellikle ilk bölümde epey zorlandı.

Devrenin sonuna doğru yeniden toparlanan Millerimiz, bu çeyrekte 15-12 geriye düşmesine rağmen soyunma odasına 33-31 önde girdi.

Her iki takımda üçüncü çeyreğe dengeli başlarken, skorda da iki taraf açısından kopma olmadı. Millerimiz bu çeyrekte 1 adım daha öne çıkan taraf olurken, 19-17’lik skor yakaladı ve son çeyreğe 52-48 öne girdi.

Son çeyreğe iyi başlayan taraf ise Çekya oldu. Kontrolü zaman zaman elinden kaybeden Millerimiz, bunun bedelini de geriye düşerek ödedi. Maçın son bölümlerinde skorda geriye düşen Millerimiz, bu kez dönüş için çaba harcadı ve Ali Muhammed’in son saniye üçlüğüyle maçı 67-66 kazandı.

Maçta Cedi Osman 19, Furkan Aldemir 11, Ali Muhammed 9, Semih Erden 7, Barış Hersek 6, Kenan Sipahi 5, Furkan Korkmaz 3, Göksenin Köksal 2, Sinan Güler 2 ve Sertaç Şanlı 1 sayı yaptı.

A Milli Takımımız bu gece yurda dönecek. 12 Dev Adam, 18 Ağustos Cuma başka bir hazırlık turnuvasına katılmak için İsrail’e uçacak. Burada 3 günde 2 maç yapacak olan A Milli Takımız, 21 Ağustos Pazartesi yurda dönecek.

1 YORUM

  1. Kadro kalitesi çok yetersiz. Barış Hersek oynamak zorunda kalıyor. Bu yıl Fener’de hiç süre alamadı. Semih 3-4 aydır sakattı oynamadı. Furkan Aldermir, Daçka’da çok az süre aldı. Ben bu şampiyonadan çok iyi bir sonuç beklemiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz