Ali Koç’tan Zeljko Obradovic Açıklaması

0
0

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç bu sezon Euroleague‘de istediği başlangıcı yapamayan basketbol takımı ve koç Zeljko Obradovic‘le ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Camiaya sesleniş” adlı programı yayıncı kuruluşa taşıdı ve “Ali Koç Özel” adlı programda sarı-lacivertli takım hakkında açıklamalarda bulundu.

Basketbol şubesiyle ilgili de konuşan Ali Koç, Zeljko Obradovic’e güvendiklerini vurguladı.

Ali Koç, “Sorunun ne olduğunu ben de merak ediyorum ama Zeljko Obradovic varken ne de olsa üstesinden gelir diye düşünüyorum. Kötü başladık, bir sıkıntımız var ama hocamızın deyimiyle söylüyorum, şampiyon olduğumuz sezon da dahil şu anki kadromuz hocamızın elindeki en iyi kadromuz. Fikstür dezavantajı oldu, 5 maçın 4’ünü dışarıda oynadık ama bu bize yakışmıyor, bunu aşacağız. Şampiyon olduğumuz sezon Euroleague’i 5. bitirmiştik. Mali olarak 3. sıradaydık, şimdi mali olarak 6. sıradayız. Tüm Fenerbahçeliler takıma destek olacağız yarından itibaren. 10-15 sayı gerideyken bile nasıl olsa kazanırız ruhunu bize aşılayan bu ekibe destek olmak için herkesi salona bekliyoruz. Yarından itibaren desteğimize devam etmeliyiz.” dedi.

Transferler ve bütçe konusunda da konuşan Ali Koç, “Basketbolda önceki yönetim dönemindeki düzeni ve bütçeyi devam ettireceğimizi söyledik. Basketbolda tüm transferleri hocamız yapıyor, her şeye o karar veriyor, futbolda daha karmaşık yapı var. Eski büyük sponsorun olmaması bizi ciddi anlamda etkiliyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz